Микола Точицький та Рікардо Лопес-Аранда Хагу обговорили перспективи українсько-іспанського культурного партнерства

14 листопада Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Іспанії в Україні Рікардо Лопесом-Арандою Хагу, у рамках якої сторони обговорили перспективи українсько-іспанського співробітництва у сфері культури. 

Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький висловив вдячність іспанській стороні за підтримку у збереженні національної культурної спадщини, яка продовжує зазнавати руйнувань через російську агресію. Зокрема він відзначив допомогу Іспанського агентства з міжнародного співробітництва в галузі культури («AECID») у рамках проєкту «Культура заради миру та стійкості: створення Культурного хабу у м. Львів, Україна».

«Надзвичайно важливо, що у цей час ви не лише підтримуєте нас, а й продовжуєте досліджувати нашу культуру. Від перекладу українських книжок до створення культурних хабів — кожна ваша дія сприяє збереженню культурної спадщини. Наші стратегічні пріоритети — збереження, розвиток та промоція української культури та культурної спадщини як частини світової культури. Ми сподіваємося на подальшу підтримку наших партнерів у цьому», — наголосив Микола Точицький.

Микола Точицький наголосив, що питання відновлення культурної спадщини України має посісти належне місце у міжнародному порядку денному. Він висловив сподівання на активну участь іспанської сторони у спільній роботі над створенням культурно-гуманітарної коаліції, яка покликана покращити координацію міжнародних зусиль для зміцнення стійкості культурного сектору України. Дорожню карту, яку наразі розробляють, буде представлено на конференції з відновлення України в Римі влітку 2025 року.

Посол Королівства Іспанії в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу підкреслив, що іспанське суспільство продовжує підтримувати Україну, визнаючи культурну спадщину важливою частиною в загальному протистоянні російській агресії. 

«Ми чітко усвідомлюємо, що ваша боротьба — це не тільки військовий, а й культурний і психологічний опір. Ми розуміємо, як важливо захистити національну ідентичність, історію та культурну спадщину України від російської агресії. Це наш спільний меседж для світу: культурна спадщина України має бути збережена та відновлена, і ми готові підтримувати вас на цьому шляху», — підкреслив Посол.

Сторони обговорили важливість партнерства у промоції української культури для іспаномовної аудиторії. Зокрема йдеться про переклад українських книжок іспанською мовою, спільні театральні проєкти, мистецькі експозиції та кінопокази. Культурний обмін сприятиме зміцненню зв’язків між народами.

«Спільні культурні проєкти, фестивалі, фотовиставки допомагають нам краще розуміти одне одного. Я особливо пишаюся продуктивною співпрацею з українськими митцями. Для мене важливо поставити її результати в Іспанії, щоб наше суспільство побачило, що насправді відбувається в Україні. Такий культурний обмін необхідний обом країнам. Адже дозволяє не просто продемонструвати результат наших зусиль, а й творити нові сенси», — розповів Посол.

У ході зустрічі сторони також обговорили питання співпраці у сфері протидії незаконному переміщенню культурних цінностей та посиленню взаємодії з повернення в Україну викрадених артефактів.

Фото Антоніни Вишневської

Вас може зацікавити

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Як покарати агресора за знищення української культурної спадщини — у Києві обговорили стратегію боротьби з російським геноцидом в Україні

Як покарати агресора за знищення української культурної спадщини — у Києві обговорили стратегію боротьби з російським геноцидом в Україні