MyPompeii: відтепер італійський додаток про місто Помпеї доступний українською мовою

2 грудня в актовій залі Археологічного парку Помпеї презентували україномовну версію додатка MyPompeii для відвідування Археологічного парку Помпеї в рамках заходу «Відчуй Помпеї українською». 

«На світі багато пам’яток, які треба побачити. Але Помпеї — дійсно особливе місце. Бо це пам’ятник цілому місту, цивілізації, яку знищила страшна катастрофа. Це не той музей, який асоціюється зі словом «розвага». Бо це про загибель людей, як би давно вони не жили. Але доки зберігається пам’ять — і міста, і люди живуть. Тому цей аудіогід для нас особливо цінний — хоч він за ліком в цьому проєкті вже 94-й. Дякую генконсульству України у Неаполі, керівництву музею, що драматична історія Помпеїв тепер буде розказана й українською мовою», — зазначила перша леді Олена Зеленська. 

Створення україномовної версії додатка MyPompeii підкреслює роль української громади в Італії, що зростає, особливо в Кампанії та Неаполі. У країні проживає близько 400 тисяч українців, із яких близько 60 тисяч мешкають у Кампанії, а близько 43 тисячі — у місті Неаполь. Щодня розкопки в середньому відвідує близько 30 українських туристів.

«Помпеї є частиною світової спадщини ЮНЕСКО. Вони нагадують нам про силу культури й історії та одночасно про її крихкість. Тож попри загрози, ми маємо берегти наші надбання», — сказав Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький у відеозверненні та додав: «нехай цей проєкт стане не лише вікном у древній світ Помпеїв, але й нагадуванням про важливість захисту та збереження культурної спадщини, яка є джерелом натхнення для майбутніх поколінь».

Завдяки україномовній версії MyPompeii відвідувачі зможуть краще зрозуміти історію, відкрити таємниці стародавнього міста та повною мірою відчути унікальну атмосферу Помпеї.

«Ласкаво просимо до Помпеїв — міста, що чудово збереглося навіть через 2000 років після виверження Везувію. Ми можемо знайти мистецтво, архітектуру, а також повсякденне життя людей, які жили тут. Тепер також доступна версія нашого додатка MyPompeii українською мовою для всіх людей, які знаходяться в Італії, щоб вони могли насолоджуватися цим унікальним об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО», — сказав директор Археологічного парку Помпеї Габрієль Дзуктрігель.

Запуск україномовної версії мобільного додатку вдалося реалізувати завдяки співпраці Генерального Консульства України в Неаполі та Археологічного парку Помпеї.

Вас може зацікавити

Культура як основа національної стійкості: стратегія збереження та розвитку

Культура як основа національної стійкості: стратегія збереження та розвитку

Українську традицію і мистецтво оздоблення яєць визнано культурним надбанням людства

Українську традицію і мистецтво оздоблення яєць визнано культурним надбанням людства