На відбудову історичної будівлі Харківської міської ради потрібно кількасот мільйонів гривень

1 березня у будівлю Харківської міської ради на вулиці Сумській поцілили дві російські ракети. Внаслідок цього злочину росії тоді, на жаль, загинуло 29 осіб. 

Значні руйнування отримала і сама історична будівля, яка є пам’яткою культури.

Після обстрілу з будівлі вивезли все, що залишилося вцілілим значну частину архіву та деяку оргтехніку.

 

Опис закладу

Харківська міська рада та інші центральні муніципальні органи влади розташовані на Майдані Конституції — центральній площі Харкова, яка виникла одночасно із заснуванням міста. Майже кожна будівля на площі є пам’яткою історії та архітектури.

Майдан Конституції — знакове для харків’ян місце. Це справжнє серце міста, від якого розходяться основні артерії Харкова, а також місце політичних та культурних зборів. Саме тут 2014 року під час Революції гідності відбувався харківський Євромайдан.

Першу будівлю, яка була розташована на місці Харківської міської ради, побудували у 1885 році за проектом архітектора Михалівського для міської думи, але вона була значно меншою та замість теперішньої башти була двоповерхова будівля.

Вигляд, близький до сучасного, будівля міської ради отримала у 1932 році після реконструкції, що виконали архітектори Троценко та Пушкарьов. 

Під час Другої світової війни центральна частина будівлі була повністю зруйнована, тому реконструкція 1947-1950 років — це, по суті, нова будівля, якій архітектори Пети, Чеботарева, Костенко та інженер Харламов надали сучасний вигляд.

Як врятувати

Для відновлення історичної будівлі необхідно близько 200 мільйонів гривень. На жаль, такої суми немає у Харківської області, яка щодня обстрілюється росіянами. 

Утім, вона є можливою, якщо до її збору долучиться кожен із нас. 

Стати патроном закладу чи задонатити будь-яку посильну для себе суму на відновлення будівлі можна тут.

Відновимо українську культуру разом!

Вас може зацікавити

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України