Документальний повнометражний фільм Катерини Горностай «Стрічка часу» увійшов до основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю, що проходитиме з 13 по 23 лютого, та буде змагатись за головний приз — «Золотого ведмедя».
«Стрічка часу» — це унікальна хроніка року з життя українських шкіл, учнів і вчителів із різних регіонів країни: Харкова, Запоріжжя, Києва, Чернігова, Черкас, Одеси, Миколаєва, Очакова, Кам’янського, а також містечок і селищ, таких як Буча, Бородянка, Зарічне. Це фільм про вчителів та учнів, які під час військових дій продовжують навчати та навчатися, зокрема на деокупованих і прифронтових територіях. Фільм пропонує глибокий погляд на боротьбу українського народу за збереження освіти, за своє існування та ідентичність.
«Стрічка часу — це елемент турнікету: важливо зафіксувати час накладання кровоспинного пристрою, аби не втратити знекровлені тканини. Зараз кожен школяр, на жаль, знає, що таке турнікет і для чого його використовують, адже тепер це вивчають і в школі. Але не це є основною темою фільму. Ми акцентували свою увагу на буденності і простих шкільних досвідах, — коментує режисерка та сценаристка фільму Катерини Горностай. — «Війна увійшла в цю буденність дуже глибоко, але нам нічого не лишається, окрім як продовжувати жити і навчатись».
Це вже другий повнометражний фільм Катерини Горностай на Берлінале. Її повнометражний ігровий дебют «СТОП-ЗЕМЛЯ» отримав «Кришталевого ведмедя» Юнацького журі програми Generation 14+ Берлінале у 2021 році.
Ідею фільму про освіту в часи війни запропонувала громадська спілка ОСВІТОРІЯ, яка виступила виконавчим продюсером. Виробником фільму стали 2BRAVE PRODUCTIONS. Картину знято на приватні кошти без залучення державного фінансування.
«Ми хочемо нагадати світові, що війна в Україні триває, а її діти та вчителі платять надмірну ціну за можливість скористатися базовим людським правом — правом на освіту. Цей фільм має стати засобом привернення уваги до нашої боротьби», — зазначила засновниця ОСВІТОРІЇ та виконавча продюсерка фільму Зоя Литвин.