Офіційна заява щодо злочинів рф проти представників ЗМІ

Міністерство культури та інформаційної політики висловлює глибокі співчуття сім’ям та близьким усіх поранених, взятих у полон, зниклих безвісті та вбитих журналістів.   

Робота журналістів під час війни це передова. Представники ЗМІ часто не тільки фізично знаходяться на фронті та висвітлюють хід воєнних подій, а й самі є воїнами інформаційного фронту. Сьогодні вони розвінчують нескінчену абсурдну кремлівську брехню. Ми глибоко цінуємо внесок кожного у нашу спільну боротьбу на інформаційному фронті проти кровожерливого ворога.  

Українська журналістика вже має свою історію. Своїх героїв та трагедії. Свобода слова у нашій державі безпрецедентна. Серед медіа завжди представлені всі спектри ідеологічних, ціннісних, політичних позицій, не заборонених законом. Але від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну журналістська спільнота об’єдналась і єдиним фронтом виступила проти російської пропаганди. Адже нині Україна всіма можливими способами бореться за свою незалежність. І в цих жорстоких боях, на жаль, є жертви.  

За даними Генеральної прокуратури України рф скоєно 74 злочини відносно представників ЗМІ, серед яких 19 щодо громадян інших держав: Велика Британія – 5, Чехія – 2, США -2, Данія – 2, ОАЕ – 2, РФ – 2, Ірландія – 1, Швейцарія – 1, Франція – 1, Литва – 1. 

Серед журналістів загинули 18 осіб (з яких 15 чоловіків та 3 жінки), викрадено 8 осіб (4 чоловіка та 4 жінки), отримали поранення 13 осіб, безвісно зникли 3 особи, зазнали залякування 15 журналістів. Крім того зафіксовано щонайменше 7 фактів обстрілів, які призвели до пошкодження або  знищення телевеж, ТРК. Зафіксовано 22 блокування та кібератак на ЗМІ.  

У Київській області постраждав – 31 журналіст, в Запорізькій – 15, в м. Київ – 7, в Херсонській – 5, в Донецькій – 5, в АР Крим – 2, в Сумській – 2, в Одеській – 2, в Чернігівській – 1, в Миколаївській – 1, в Луганській  – 1, в Кіровоградській – 1, в Центральній Україні – 1.  

Україна співпрацює з низкою міжнародних правозахисних організацій та щоденно інформує їх про злочини російських окупаційних військ щодо журналістів, які у надлюдських умовах висвітлюють події на передовій.   

Сьогодні кожен журналіст є героєм. Вдячні кожному, хто висвітлює події в Україні. Кожна смерть та кожен злочин проти представників засобів масової інформації обов’язково буде розслідуваний, а винні – притягнуті до кримінальної відповідальності.  

Світла память загиблим 

Вас може зацікавити

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України