Олександр Ткаченко: «Для того, аби зміни медіаландшафту були менш болючими для ЗМІ, – ми ініціюємо створення «Інформаційного Рамштайну»

Про зміни медіаландшафту, майбутнє українських ЗМІ після закінчення бойових дій, а також новий законопроект «Про медіа» розповів Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час спільного заходу Медіацентру Україна та UnitCity для представників медіа «Редколегія. Офлайн».

«Ситуація, яка склалася нині, є набагато важчою, аніж ті, які доводилося переживати медіа під час фінансових криз. Це призведе до повної зміни медіаландшафту в Україні. Зміни будуть надзвичайно суттєві. Я не знаю, скільки каналів залишиться. Думаю, меншість. Непереливки буде й онлайн-ЗМІ, в яких, щоправда, падіння рекламного ринку трохи менше», – сказав Олександр Ткаченко.

Міністр також розповів, що рекламний телевізійний ринок після 24 лютого впав на 90%, тож очевидним є висновок, що навіть після завершення бойових дій та перемоги, потрібно буде щонайменше 3-4 роки, аби він оговтався.

«Це означає, що у редакціях зміни треба робити просто зараз. Утім, на жаль, нині ці зміни переважно негативні – у вигляді звільнень та без перспективи розвитку на подальше», – зауважив він.

Утім, Міністерство вже незабаром планує запустити проект з підтримки українського медіаполя «Інформаційний Рамштайн».

«Для того, аби зменшити болючі наслідки нинішньої ситуації ми спільно з нашими колегами  наразі обговорюємо створення проекту так званого «Інформаційного Рамштайну» за двома напрямками. Перший – координація роботи колег із вільного світу в протидії російській дезінформації і другий –  створення незалежного фонду, який би реагував на запити українських медіа стосовно гарантій та фінансової допомоги ЗМІ. І наразі ми вже маємо  розуміння з боку наших колег з ЄС, Америки й Канади», – наголосив Олександр Ткаченко.  

 

Вас може зацікавити

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України