17 травня 2021 року за участі Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка відбулося урочисте підписання угоди між Національним музеєм Революції гідності та німецьким архітектурним бюро «Kleihues + Kleihues» про передачу музеєві авторських немайнових прав на реалізацію архітектурного проєкту – будівництво Національного музею Революції гідності на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві.
«На жаль, даний крок значно затягнувся, проте прагнемо надолужити втрачений час. Революція Гідності – сучасна історія України. Державотворча подія, яка визначила наше спільне теперішнє і майбутнє. Наступний крок з дорожньої карти реалізації: підготовка проектно-кошторисної документації та тендер на визначення генерального проектувальника», – сказав Міністр під час церемонії підписання.
Олександр Ткаченко підкреслив, що музей Майдану – це про свободу, яку в нас постійно намагаються відібрати, але постійно зазнають поразки. “Його будівництво – перш за все увічнення пам’яті про націєтворчі події сучасності. У 2014-му ми гучно заявила про свій відхід від радянщини і бажання бути європейською країною. За свободу і незалежність наші патріоти поклали свою душу і тіло. Збереження пам’яті та їх вшанування – наш спільний обов’язок як консолідованої нації”.
Довідково. За задумом архітекторів, будівля Музею на вершині пагорба символізуватиме вирішальний момент штурму цієї висоти 20 лютого та розвиватиме цей лейтмотив у концепції споруди, сходження на вершину якої буде можливе зовнішнім пандусом довкола стін – як продовження меморіального шляху алеї.
У будівлі Музею передбачені такі основні складові: місце національних комеморативних заходів, постійна експозиція, простір для тимчасових виставок, дитячий музей, фондосховище та кіноконцертна зала-лекторій, дослідницький центр, медіатека, Дім свободи.