Олександр Ткаченко під час viennacontemporary: понад 70% українських діячів культури продовжують займатись своєю професійною діяльністю попри війну

7 вересня у Відні розпочався ярмарок сучасного мистецтва viennacontemporary. В межах події відбулась панельна дискусія «Українська культура: шляхи інтеграції до ЄС», на якій виступив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

«Українці вже реалізували близько сорока міжнародних проєктів у співпраці з понад сто партнерськими інституціями з 29 країн Європи. Україна долучилась до різних потужних ініціатив, зокрема Європейської премії в галузі літератури. Війна кардинально відредагувала наші плани. Однак за крайніми соціологічними опитуваннями понад 70% українських діячів культури попри повномасштабну війну продовжують займатись своєю професійною діяльністю. Більшість із них поєднують роботу з волонтерством. Наші культурні амбасадори працюють сьогодні у всіх куточках Землі, й велика їх кількість зосереджена в Європі. Для нас дуже важливою є підтримка європейської культурної спільноти, зокрема австрійської. У нас з вами є спільне історичне минуле й на часі творити наше спільні сьогодення та майбутнє», – сказав Олександр Ткаченко.

Цьогоріч Україна – фокусний регіон ярмарку. Загалом програма має назву «STATEMENT UKRAINE» й присвячена війні в Україні. Основною її частиною є виставка «Півник з чорними крилами: відновлена реліквія», де представлені роботи тринадцяти художників, що досліджують тему війни.

Мета панельної дискусії – напрацювання дорожньої карти реформ у культурній галузі, визначення пріоритетів та зон відповідальності, залучення до співпраці якомога ширшого кола фахівців України та країн ЄС, окреслення напрямів та розробка KPI для цих складних процесів.

У дискусії також взяли участь: Генеральний секретар Міністерства закордонних справ Австрії Петер Лаунскі-Тіфенталь, колекціонерка мистецтва Франческа Тіссен, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко, співкураторка CULTURESCAPES Катерина Ботанова, письменниця Тетяна Малярчук, генеральна директорка Dattalion Наталія Микольська та інші. Модерувала дискусію директорка з розвитку viennacontemporary Яна Барінова.

Нагадаємо, ярмарок сучасного мистецтва «viennacontemporary» працює з 2015 року та спеціалізується на молодих галереях Центральної та Східної Європи. Щороку viennacontemporary обирає фокусний регіон.

 

 

 

Вас може зацікавити

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України