Як країна-кандидат у члени ЄС Україна повністю розділяє загальнополітичні цілі та пріоритети Європейського Союзу у сфері культури. Вони чітко визначені у Новому Стратегічному Порядку Денному 2019-2024 та у Новому Європейському Порядку Денному щодо Культури.
Про це заявив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час спільного засідання Уряду України та Комісарів Європейського Союзу 2 лютого.
«Україна прагне зміцнювати культурні зв’язки з Європейським Союзом та має стати повноцінним учасником європейського культурного життя. Наприклад, через розширення своєї участі у європейських ініціативах у сфері культури, зокрема програмах Європейські Столиці Культури та Новий Європейський Баухаус. Взагалі проєкти колаборації між культурними інституціями та проектами ЄС та України, як ми пересвідчилися за час війни – мають прекрасну перспективу. Це співробітництво між музеями, спільні, виставки, концерти, фільми, культурні акції», – сказав Олександр Ткаченко.
Український міністр підкреслив, Україна та ЄС в галузі культури та креативних індустрій мають співпрацювати щодо:
- розбудови довгострокових та взаємовигідних партнерств, реалізації спільних проєктів;
- розвитку ринку культурних послуг в Україні та запрошення до участі у ньому ключових гравців сектору культури ЄС;
- розроблення та реалізації спільних програм творчих обмінів та академічних програм у сфері мистецької освіти;
- розроблення механізмів повернення творчих кадрів в Україну.
Сьогодні важливим інструментом підтримки української культури і креативних індустрій залишається програма «Креативна Європа». Наразі Україна сподівається отримати повний доступ до участі у підпрограмах «Медіа» і «Кроссекторальний напрям».