Олександр Ткаченко звернувся до учасників та гостей Венеційської бієнале архітектури

Цьогоріч на Венеційській архітектурній бієнале українські архітектори за сприяння МКІП представили експозицію під символічною назвою UKRAINIAN DNA. Вся інсталяція – це матеріальна, просторова та часова подорож моментами української історії та сьогодення.

19 травня, в день відкриття, який назвали: «Архітектура майбутнього. Як побудувати кращу Україну. Голос українських архітекторів», Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко звернувся до гостей події: 

«Вся історія України – це історія драматичної боротьби. Наша культура дуже модерна, але має глибоке коріння. Зокрема в архітектурі України зберігається спадкоємність багатовікових національних традицій, що знайшло своє відображення у кращих творчих здобутках сучасних українських архітекторів».

Українці пов’язані з предками та майбутніми поколіннями тонкими корінцями позачасового самоусвідомлення. Культура дбайливого ставлення та особистої відповідальності, пам’ять поколінь, глибокий зв’язок з рідною землею, колективна сила та свідомість, готовність відстоювати свої цінності та здатність до миттєвої самоорганізації – це все властивості нашого мережива ДНК. Тому фундаментальне завдання стратегії відбудови має бути комплексним. Збереження традицій, ідентичності та створення бачення майбутнього з інтегральною людиноцентричною турботою в основі як підхід.

«Ми вдячні за інтерес міжнародної професійної спільноти до відновлення нашої країни. The Venice Architecture Biennale – це велетенська творча лабораторія й важливий майданчик для обговорення інноваційних ідей, що пов’язані з відбудовою України. Переконаний, що після нашої справедливої перемоги архітектурне обличчя України набуде нових рис. Так, це обличчя залишиться впізнаваним з суто українським оригінальним стилем. Але скрізь додасться європейськості, бо у цій страшній війні ми воюємо саме за цінності, за людей, за їхнє гідне життя», – зазначив Олександр Ткаченко у своєму відеозверненні.

UKRAINIAN DNA розташована прямо на Giudecca. Останніми роками це місце стало особливим для мистецтва у Венеції, а також у монастирі Сан Косма і Даміано, де проживають митці в резиденції. Тому це місце зустрічі художників, галерей і критиків, які оселилися в цьому чудовому куточку міста-лагуни.

Меценати проєкту: муніципалітет Венеції, фонд Bevilacqua La Masa, Міжнародна спілка архітекторів, Національна рада Ордену архітекторів, Орден архітекторів Венеції, Scuola Grande di San Marco.

Куратори та організатори: Анастасія Білецька та Анна Манако, амбасадори асоціації Design4Ukraine, Анна Кирій, заступник голови Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України, голова правління Фундації Архітектурної палати України, Ольга Нешта, доктор філософії в архітектурі, член Національної спілки архітекторів України; Едоардо Мілезі та Роберто Б’янконі з асоціації Scuola Permanente dell’Abitare. Сана Моро – Куратор проекту Rhizome.

Спеціальний гість: музикант, посол колісної ліри — Гордій Старух.

Вас може зацікавити

Уряд схвалив Комунікаційну стратегію щодо створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року 

Уряд схвалив Комунікаційну стратегію щодо створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року 

У Києві відбулись перші міжурядові консультації України та Литви 

У Києві відбулись перші міжурядові консультації України та Литви