Парк Примаченко та нове життя для Палацу культури: Сергій Бєляєв відвідав Запоріжжя

30 червня – 1 липня заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України Сергій Бєляєв з робочою поїздкою відвідав Запоріжжя. В межах програми підтримки культури на прифронтових територіях він відвідав релоковані мистецькі заклади, музеї та об’єкти культурної спадщини.

Разом з Михайлом Семікіним, заступником голови Запорізької ОВА, заступник Міністра оглянув школу мистецтв, евакуйовану з Мелітополя, яка нині працює як молодіжний хаб, а також підземну школу-укриття «Січовий колегіум». Ці ініціативи стали прикладом адаптації культурної й освітньої інфраструктури до умов воєнного часу.

Разом з місцевим істориком і активістом Павлом Кравчуком Сергій Бєляєв ознайомився з процесом відновлення центральної частини міста. У планах громади — створення парку скульптур за мотивами творів Марії Примаченко, як символу відновлення через мистецтво.

Під час зустрічі з керівництвом області обговорювались:

  • алгоритми евакуації музейних колекцій у разі загроз;
  • реставрація Будинку культури металургів, який збудований у традиціях архітектурної школи Баухаус;
  • зведення нового храму в національних архітектурних формах.

Заступник міністра також оглянув тимчасові експозиції та колекції Краєзнавчого музею, евакуйовані з небезпечних територій, поспілкувався з командою Запорізького обласного художнього музею. 

Наступного дня Сергій Бєляєв разом із директором Національного заповідника «Хортиця» Валерієм Шевченком оглянули стан збереження музейних експозицій острова Хортиця. Разом з фахівцями Національного реставраційного центра та науковцями Музею судноплавства розглянули можливість евакуації, за потреби, габаритних човнів-моноксилів часів Київської Русі та періоду козацтва.

Окрему увагу приділено Палацу культури металургів, який планують трансформувати у центр реабілітації для військових і цивільних. Архітектурна спадщина міжвоєнного модернізму — інтернаціонального стилю, закладена ще в ідеях Ле Корбюзьє, стане основою для сучасного переосмислення простору. 

Візит завершився вшануванням загиблих біля меморіалу «Дерево пам’яті».

Вас може зацікавити

Стратегічна ціль «Ужгородської декларації»: захист спадщини і посилення глобальної підтримки української культури

В Україні презентували дослідження бельгійського нейробіолога Яна Де Маєра «Ідентичність і мозок»