У суботу, 29 червня, в Театрі Корифеїв у місті Кропивницькому відбулася прем’єра вистави Євгена Лавренчука за п’єсою Марка Кропивницького «Перед волею». На неї завітав т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2024/06/whatsapp-image-2024-06-30-at-16.59.14-1-1024x682.jpeg)
Фотографії авторства Владислава Тупчієнка та Ніни Бурдейної
Він привітав гостей та вручив подяки працівникам театру. Подяки отримали:
• Шурпік Антон Миколайович – завідуючий постановочною частиною;
• Капелюшний Микита Віталійович – актор;
• Малахатько Олександр Олександрович – артист;
• Полєвой Ігор Сергійович – артист;
• Давідян Елізабет Борисівна – артистка.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2024/06/whatsapp-image-2024-06-30-at-11.52.31-1024x768.jpeg)
«Я дуже вдячний усім, хто, незважаючи на виклики війни, зараз розвиває українське театральне мистецтво та робить величезний внесок в українську культуру. Вона жива та багатогранна і дуже важливим є те, що сьогодні ми можемо не лише читати пʼєсу Марка Кропивницького, а і бачити її знову на сцені, у виконанні таких талановитих українців», – зазначив Ростислав Карандєєв.
«Перед волею» – перша вистава Євгена Лавренчука в Україні після тривалої перерви та перша вистава режисера після повномасштабного вторгнення. Як зазначає режисер, вистава увібрала в себе весь біль та роздуми, всю енергію любові та надії на світлу перемогу режисера та всього акторського складу Театру Корифеїв.
«З перших рядків я закохався і зрозумів п’єсу Марка Кропивницького «Перед волею» і дуже швидко «побачив» всю виставу у своїй уяві, не дивлячись на те, що вона складна, багатогранна і «фактурна». Я відразу знав, що в постановці будуть балерини, відверті сцени, особливамузика геніального Валентина Сильвестрова і тема трагедії «Азовсталі». Буде неодноразово звучати тема самотності, розкриватиметься тема свободи і звучати голос світових філософів XX століття. Тема п’єси і вистави «Перед волею» дуже суголосна із сьогоденням, вона не про кріпацтво і кріпаків – вона про нас сьогоденних, де ми вкотре виборюємо свою волю і свободу» – розповідає Євген Лавренчук.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2024/06/whatsapp-image-2024-06-30-at-11.52.28-1024x768.jpeg)
Серед задіяних у творчій команді варто зазначити одного із найвідоміших художників світової театральної сцени – Юхима Руаха (Ізраїль). Це не перша спільна робота сценографа із режисером, їй передували колаборації у постановках опери «Травіата» Верді та вистави «Анна Кареніна».
«Робота із Лавренчуком – це щоразу відкривання світу наново, це майстерність наново відкривати речі, які усім відомі та цілком очевидні. Але виявляється, що відкривши їх заново, ми бачимо все інакше і вже не можемо повернутися до себе тодішніх, якими були до цього знання. Воно повністю змінює наше мислення, наше сприйняття. І все це – завдяки режисеру», – зазначив Юхим Руах.