Під час форуму «Креативна Україна» обговорили доступність у сфері культури

У межах VII Міжнародного форуму «Креативна Україна». 2024 — Rethinking. Culture відбулася дискусійна платформа «Культура та Інклюзія». 

Під час заходу консультантка  з доступності у Superhumans Center, голова правління «Ліги Сильних» Уляна Пчолкіна підкреслила, що необхідно залучати людей з інвалідністю до активної участі у галузі культури. 

«Інклюзія в культурі — це не тільки про переклад жестовою мовою творчих продуктів. Це й про те, що митці й мисткині з інвалідністю є творцями та творчинями культурного продукту. Зокрема, незрячі особи можуть проводити екскурсії в музеях, люди з синдромом Дауна та розладами спектра аутизму — розвивати напрямок «артбрют» в художньому мистецтві, люди з порушенням слуху — бути акторами. Все, що я перерахувала, вже втілюється в Україні», — додала експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності ГО «Ліга сильних», співрозробниця Гіду з безбар’єрності Ніна Мацюк. 

Водночас співзасновниця ГО «Бібліотека майбутнього» Вероніка Селега  розповіла про кейс Музею «Івана Георгія Пінзеля», який пристосували відповідно до вимог інклюзивності. Зокрема, у музеї наявні тактильні копії скульптур Пінзеля з описом шрифтом Брайля. Сама будівля оснащена тактильною навігацією від зупинки громадського транспорту, вхід музею — звуковим маячком та підіймачем для осіб на кріслі колісному. 

Директорка Львівського осередку ВГО «Українська спілка інвалідів-УСІ» Оксана Потимко  наголосила, що наразі необхідно працювати над якістю наданих послуг для людей з інвалідністю.  Вона висловила надію, що в Україні розроблять реєстр  організацій, які друкують шрифтом Брайля, створюють кіно з аудіодискрипцією та навчають акторів мистецтва аудіодискрипції. 

Військовий, ветеран, ведучий шоу «Відвал ніг або All інклюзив» Олександр Терен  зауважив, що також  необхідно працювати над обізнаністю людей без нозологій, у галузі, як спілкуватися з людьми з інвалідністю. 

Міжнародний форум «Креативна Україна» є найбільшою у Східній Європі платформою для обговорення державної політики у сфері культури та креативних індустрій. Щороку подія збирає кількадесят спікерів понад 10-ти країн світу. Політики, креативні підприємці, міжнародні експерти у галузі культури й економіки, представники органів державної влади та громадянського суспільства залучаються до розробки оптимальних шляхів формування креативної економіки в Україні. Форум проходить з 2017 року. 

Організатори заходу: Міністерство культури та інформаційної політики та Український центр культурних досліджень спільно з Design of Changes та Design4Ukraine у партнерстві з Групою Нафтогаз та Федерацією роботодавців нафтогазової галузі.

Форум відбувся за підтримки Українського культурного фонду, Українського інституту книги, Представництва Європейського Союзу в Україні та Офісу розвитку креативних індустрій при МКІП.

Вас може зацікавити

Президент Чеської Республіки Петр Павел відвідав Національну бібліотеку України імені Ярослава Мудрого

Президент Чеської Республіки Петр Павел відвідав Національну бібліотеку України імені Ярослава Мудрого

Європейський Союз виділив 10 мільйонів євро на підтримку незалежних медіа в Україні

Європейський Союз виділив 10 мільйонів євро на підтримку незалежних медіа в Україні