25 та 26 лютого у Національному музеї народної архітектури та побуту України відзначили «Колодія. Масницю».
Колодій – суто українське свято, якому немає аналогів у інших народів. Традиційно у програмі: розповіді про традиції святкування, цікаві майстер-класи, зокрема хусткування, театралізовані сценки, тематичні пісні, танці, ігри, забави та смачні вареники, а також донати для ЗСУ.
Одним з елементів гулянь на Колодія є спалення величезного опудала Зими, яке ще називають Марена. Воно символізує проводи холодів та початок Весни й нового життя. Цьогоріч такий обряд мав особливе значення. Так, учасники святкування спалили опудало з обличчям путіна, який і символізує суцільне зло та війну в Україні.
«Було емоційно, натхненно, смачно, а головне – гуртом. Цей рік нас змінив і водночас згуртував», – йдеться у повідомленні музею.
Також колектив Національного музею народної архітектури та побуту України вдячний всім, хто зміг завітати на свято й своїм прикладом показати наскільки українці єдині, сміливі та незалежні!
Гостей музею розважали: Фольклорний ансамбль народної пісні та танцю «Громиця», дитячі колективи «Веселад» й «Десняночка», народний аматорський фольклорний ансамбль «Помокляночка», фольклорний ансамбль «Початок», аматорський фольклорний колектив «Берегиня», фольклорний ансамбль «Червона калина»; народний ансамбль народних інструментів «Українські музики»; ансамбль української пісні «Джерело», фольклорний ансамбль «Берегиня» БК с. Музичні, зразковий дитячий ансамбль пісні і танцю «Яблуневий цвіт».