29 серпня т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв зустрівся з делегацією Міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні.
Сторони обговорили фіксацію наслідків воєнних злочинів, вчинених російською федерацією проти української культурної спадщини, порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права країною-терористом.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/zobrazhennya-whatsapp-data_-2023-08-29-o-20.02.25-1024x682.jpg)
Т.в.о міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв наголосив на важливості чіткого розуміння світовою спільнотою того, що є добром, а що – злом у сучасній ситуації, підкресливши, що покарання за злочини є не лише проявом справедливості, але й ефективним засобом запобігання розповсюдження подібного зла у світі.
«Особливо важливо, щоб світові лідери, керівники своїх країн, стали на бік України. Тож ця зустріч є важливим кроком у досягненні цієї мети. Адже ваша робота має велике значення для нас, не лише для Міністерства культури та інформаційної політики, а й для нашої країни в цілому», – сказав він.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/zobrazhennya-whatsapp-data_-2023-08-29-o-20.02.31-1024x682.jpg)
Ростислав Карандєєв зазначив, що питання збереження культурної спадщини, яка цілеспрямовано знищується ворогом, є ключовим. Крім того, він окреслив категорії збитків в сфері культурі: об’єкти нерухомої культурної спадщини, музейні артефакти та, головне, людські втрати, які охоплюють не лише загиблих працівників, а й тих, хто у звʼязку з переїздом змушений був змінити професію.
Окремо Ростислав Карандєєв зазначив, що МКІП має розроблений алгоритм фіксації втрат культурної спадщини. Його використовують правоохоронці під час фіксації наслідків атак, а також фахівці з місцевих органів влади.
«Ми ставимо завдання підготовки потужної системи реставрації та відновлення. Але перед початком цього процесу необхідно враховувати масштаби руйнувань. Тому фахівці продовжують фіксувати руйнування в культурній сфері, і ми будемо дуже вдячні колегам з ООН за надання цій інформації правового статусу», – сказав Ростислав Карандєєв.
Представники делегації Міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні зазначили, що під час збору доказів порушень, вони не забувають про культурний аспект. Адже саме через культуру проявляється ідентичність країни.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/zobrazhennya-whatsapp-data_-2023-08-29-o-20.02.17-1024x682.jpg)
За результатами зустрічі сторони визначили пріоритетні напрямки співпраці, зокрема щодо фіксації та документування руйнувань та втрат рухомої та нерухомої спадщини України, а також визначили осіб для координації подальших спільних дій.
Довідково,члени Міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні здійснюють третій візит в Україну з 28 серпня до 4 вересня 2023 року. В рамках цієї важливої місії з встановлення фактів, Комісари планують відвідати декілька міст в Україні з метою розслідування ймовірних порушень та утисків прав людини, а також порушень міжнародного гуманітарного права та зустрінуться з жертвами та свідками подій.