Посилення інституційної спроможності реставраційної діяльності – один з пріоритетів державної політики у сфері культурної спадщини, – Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 10 січня, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв провів виїзну нараду в Національному науково-дослідному реставраційному центрі України. Йшлося про важливість реставраційної діяльності під час війни, виклики, пов’язані з руйнацією ворогом культурного надбання України, а також відновлення евакуйованих колекцій й передачу професійних тонкощів прийдешнім поколінням.

Переглянути фотоальбом

«Збереження та посилення інституційної спроможності реставраційної діяльності, а також масштабування осучасненого освітнього аспекту цієї сфери є наразі основним завданням і пріоритетом державної культурної політики. Це важлива частина охорони культурної спадщини, за яку Україна звитяжно бореться з ворогом», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Нагадаємо, Національний науково-дослідний реставраційний центр України – це провідний заклад у реставраційній галузі, заснований у 1938 році. Центр поєднує практичну реставрацію з науково-експериментальною роботою та співпрацює з музейними, науковими і спорідненими реставраційними міжнародними організаціями. 

Діяльність Центру охоплює реставрацію творів олійного живопису, темперного живопису, творів графіки, стародруків, рукописів, документів та фотографій, творів з металу, поліхромної скульптури та декоративного рельєфу, меблів та етнографічних предметів з дерева, творів з кераміки та скла, кам’яної та гіпсової скульптури, творів з тканини та шкіри. Це тонка, високохудожня діяльність, якій передують наукові біологічні, фізико-хімічні,  рентгенографічні дослідження. 

Серед учасників наради: т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, Генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України Світлана Стрєльнікова, заступник генерального директора з науково-реставраційної роботи Тетяна Бичко, директор Департаменту культурної спадщини Маряна Томин, начальник відділу з питань координації діяльності музеїв, облікової та фондової роботи Володимир Чорногор, начальник відділу координації закладів культури Департаменту культурної спадщини Ольга Рутковська; головний спеціаліст відділу координації закладів культури Департаменту культурної спадщини Михайло Копил.

Вас може зацікавити

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Росія продовжує вбивати українських митців

Росія продовжує вбивати українських митців