Потрібно сформувати інститут патронату для кожного зруйнованого під час війни обʼєкта культурної спадщини, – Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 13 жовтня, у Львові відкрилась конференція «UREHERIT. Архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті». У рамках конференції обговорюють теми збереження та відновлення української культурної спадщини за участі представників української влади, міжнародних архітектурних та пам’яткоохоронних організацій.

З вітальним словом під час дискусії «Координація зусиль ключових стейкхолдерів у відновленні повоєнної спадщини» до учасників та організаторів конференції звернувся т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. Він висловив подяку за підтримку та плідну співпрацю з іноземними партнерами у питаннях відновлення та збереження культурної спадщини в Україні.

«Координація та взаємодія з міжнародним співтовариством є ключовими для нас. Ми звертаємося до міжнародних партнерів з проханням про допомогу у двох глобальних напрямках. Перше – оперативна допомога при пошкодженнях внаслідок ворожих обстрілів. Другий напрямок – це розробка алгоритмів та прийняття рішень для збереження та відновлення нашої культурної спадщини», – зазначив Ростислав Карандєєв.

Виконувач обов’язків очільника МКІП також підкреслив важливість впровадження європейських стандартів та методик оцінювання збитків і втрат об’єктів культурної спадщини, які в майбутньому сформують доказову базу, яка буде використана міжнародними судовими інституціями. Він також наголосив на необхідності підготовки та підтримки українських фахівців, архітекторів та реставраторів, оскільки через війну багато з них покинули Україну.

«Було б доречно сформувати інститут патронату для кожного об’єкта, від початку і до його повного відновлення, залучаючи глобальні, європейські та світові культурні інституції. Наша мета – не лише відновити, але також інтегрувати у загальну систему туризму цей об’єкт, надаючи йому повноцінний культурно-освітній досвід. Ця функція використання культурної спадщини надзвичайно важлива для нас, і тут ми розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів», – акцентував він.

Своєю чергою голова бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Бардескі запевнила, що організація готова допомагати у напрямку гармонізації українського законодавства до європейських норм, а також надавати експертну допомогу у професійній підготовці фахівців галузі реставрації культурної спадщини.

Проект «UREHERIT. Архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті», ініційований Спілкою литовських архітекторів, співфінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа» та Радою культури Литви. 

Вас може зацікавити

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору

Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору