Повернення «скіфського золота» в Україну — важлива перемога та прецедент для світу, — Ростислав Карандєєв

Історія повернення «скіфського золота» в Україну має багаторічну історію. У 2013 році була сформована та тимчасово переміщена для експонування в європейські музеї колекція української археологічної спадщини під назвою «Крим. Золотий півострів». Саме її зараз називають «скіфським золотом», оскільки переважно вона була сформована з предметів культурного надбання скіфського періоду. Також велика частина експонатів цієї колекції була саме з кримських музеїв. 

Колекцію показували в Німеччині, а потім в Нідерландах, де вона опинилася на момент початку окупації росією Криму. Після цього і розпочалась боротьба за українську культурну спадщину. Адже російська влада вивозила з Криму культурні цінності в російські музеї.

Про це розповів т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв в інтерв’ю Укрінформу.  

«Колекція повернеться в Україну найближчим часом. Про деталі я не можу казати з міркувань безпеки. Перевезення цінностей такого масштабу, їхнє повернення є політичним актом. У культурно-історичному аспекті — це наша значима перемога у визнанні у європейських судах права України на володіння українськими культурними цінностями. Це прецедент», – сказав він.

Т. в. о. Міністра також розповів, що Україна найближчим часом планує  ратифікувати Конвенцію Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями. 

Нагадаємо, 9 червня 2023 року, після майже 9 років судів, Верховний суд Нідерландів повністю задовольнив позовні вимоги держави Україна, зобов’язавши музей Алларда Пірсона передати Національному музею історії України музейні експонати з виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі».

Вас може зацікавити

Микола Точицький та Гленн Мікаллеф обговорили захист української культури від російської агресії

Микола Точицький та Гленн Мікаллеф обговорили захист української культури від російської агресії

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»