Сьогодні, 20 лютого, у Міністерстві культури та інформаційної політики України відбувся тренінг «Ментальне здоров’я та подолання емоційного вигорання». Його провели спільно з Координаційним центром з психічного здоров’я КМУ в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської.
Через повномасштабну війну, постійні обстріли більшість та повітряні тривоги громадян України потребують підтримки ментального здоров’я. Це велика спільна робота в державі, яка покликана зберегти не просто ментальне здоров’я, а й додати стійкості українцям.
«Піклуватися про себе, своє ментальне здоров’я – це не лише абсолютно нормально, а й необхідно. Ми реалізуємо таку ж програму через бібліотеки. Працівники бібліотек проходитимуть навчання й отримають навички допомоги своїм відвідувачам та один одному. Зараз ми працюємо над тим, щоб включити навички психологічної підтримки в підготовку різних фахівців», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Координаційний центр Кабінету Міністрів психічного здоров’я – це консультативно-дорадчий орган. Він працює на базі громадського об’єднання в тісній взаємодії з міжнародними партнерами. Фахівці центру з ментального здоров’я працюють над тим, аби українці могли краще себе почувати, зокрема, на робочому місці.
«Ми з вами постійно перебуваємо під тиском. Коли зранку пробуджуємось чи виходимо з укриття, то часто ставимо питання «Ти як?». Дуже важливо, щоб ми всі знали як і де отримати необхідну допомогу», – зазначила директорка з координації органів влади Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, радниця Прем’єр-міністра України Ірина Микичак.
Вона відзначила наявність експертного потенціалу в Україні для допомоги з ментальним здоров’ям всім охочим. Станом на початок 2024 року в Україні навчання з проблем психологічного здоров’я пройшли 470 тисяч працівників різних сфер. У майбутньому це охоплення має тільки зростати, адже кожен має право на допомогу.
«Сьогодні ми маємо підтримувати один одного, бути ближчими. Усі проблеми, які є в кожного з нас, є нашими спільними проблемами. Я сподіваюсь, що сьогодні кожен та кожна, хоча б частково, почує відповіді на питання, які його турбують й зможемо надалі краще розуміти як підтримувати один одного», – сказала начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоровʼя МКІП Леся Хемраєва.
Тренінг з працівниками МКІП провела експертка проєкту, фахівчиня з ментального здоров’я Анастасія Голотенко.