16 жовтня Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді План перемоги народним депутатам та українському суспільству.
«План перемоги — це шлях посилення України. Це саме таке посилення України, яке потрібне, щоб не тільки захистити наші позиції, а й щоб прокласти міст — міст до проведення другого Саміту миру, який поставить справедливу для України крапку у цій війні», — сказав Президент.
План складається з п’яти пунктів і трьох таємних додатків. Пункти розраховані по часу, зокрема перші чотири — на час війни, щоб її завершити, а пʼятий — на час після війни, щоб гарантувати безпеку. Це реалістичний шлях примусу росії до чесної дипломатії, оскільки зараз агресор ухиляється від цього та розраховує вести війну й надалі.
Перше — це запрошення в НАТО
«Ми розуміємо, що членство в НАТО — це питання подальшого, а не теперішнього. Але путін має побачити, що його геополітичні розрахунки програшні», — зазначив Глава держави. — «Рішучість у питанні НАТО для України означає також неминучість євроінтеграції для України та безальтернативність демократії в Україні».
Другий пункт — оборона
Ключем до реалізації цього пункту Володимир Зеленський назвав успішне продовження операцій Сил оборони та безпеки України у визначених районах ворожої території, щоб не допустити буферних зон на нашій землі; незворотне посилення позицій Сил оборони та безпеки України та знищення наступального потенціалу росії на окупованій території України; допомога партнерів у комплектуванні бригад резерву для Збройних Сил України; виведення ППО України на такий рівень, який є достатнім для захисту наших міст і сіл від російських ракет і дронів, та спільні захисні операції з нашими сусідами у Європі для збиття російських ракет і дронів у межах доступу повітряного щита партнерів тощо.
Третій пункт Плану — стримування
За словами Президента України, «пакет стримування — це факт, що росія або йде в дипломатію, або йде… до втрати її машини війни. Мир завдяки силі».
Четвертий пункт — стратегічний економічний потенціал
Україна пропонує Сполученим Штатам разом із визначеними партнерами, зокрема це Євросоюз, частиною якого буде Україна, та з іншими партнерами у світі, укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних в Україні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу.
П’ятий пункт розрахований на післявоєнний час
«Після цієї війни Україна матиме один із найбільш досвідчених та великих військових контингентів», — прокоментував Глава держави. — «Цей український досвід має бути використаний для зміцнення оборони Альянсу та гарантування безпеки у Європі. Це достойна місія для наших героїв».
Очільник держави акцентував, що «Україна відкрита до дипломатії, але до чесної. Саме тому в нас є Формула миру. Це гарантія перемовин без примусу України до несправедливості. Українці заслуговують на достойний мир. План перемоги прокладе шлях до цього».
Сьогодні План перемоги буде представлено на засіданні Європейської Ради.