Проста мова в комунікаціях уряду: МКСК разом з латвійськими партнерами організувало навчання для представників міністерств

З 28 жовтня по 1 листопада 2024 року в Ризі відбувся тренінг для представників 8 українських міністерств, присвячений використанню простої та зрозумілої мови в державній комунікації. Учасники не тільки отримали практичні навички, але й сформували наступні кроки з впровадження простої мови для українського уряду. Це підвищить доступність інформації та сприятиме кращій комунікації з громадськістю.

«Державні установи мають розмовляти з громадянами мовою, яку всі розуміють. І йдеться не про національну мову, а про мову, не забруднену термінами, непотрібними відступами та складними реченнями. Кожен громадянин, незалежно від його рівня освіти, інтелектуального розвитку та інших особливих потреб, має право розуміти мову державних установ», — сказала голова правління Vieglãs Valodas Agentura, Віце-президент European Disability Forum Гунта Анча.

Навчання фокусувалося на критичних аспектах простої мови та доступності. Учасники дізналися про міжнародні стандарти доступності, обговорили практичні приклади впровадження простих текстів в різних сферах життя та ознайомилися з досвідом латвійських партнерів. Також йшлося про універсальний дизайн, аби зробити канали комунікації, такі як вебсайти та мобільні додатки, більш зручними для людей з інвалідністю.

«У моменти обстрілів, під час перебування в бомбосховищах, громадяни не мають часу на роздуми та інтерпретацію складних повідомлень. Вкрай необхідно, щоб зміст інформації був доступний всім. Спілкування зрозумілою мовою показує, що кожен громадянин важливий», — підкреслила начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я МКСК Леся Хемраєва.

Учасники тренінгу отримали сертифікати та за умовами проєкту мають впровадити внутрішню політику міністерств щодо застосування простої мови.

Організатори:

  • Міністерство культури та стратегічних комунікацій України;
  • SUSTENTO – організація, яка представляє неурядовий сектор Латвії в політиці інвалідності в Європейському Союзі;
  • Vieglãs Valodas Agentura – асоціація експертів та спеціалістів, які вміють готувати доступну інформацію для кожного легкою та простою мовою;
  • European Disability Forum: Homepage – головна організація людей з обмеженими можливостями, яка захищає інтереси понад 100 мільйонів людей з обмеженими можливостями в Європі.

Нагадаємо, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України спільно з SUSTENTO організували тренінг «Ризька академія прав людей з інвалідністю – доступна інформація для всіх» на реалізацію рекомендацій, затверджених Кабінетом Міністрів України. Вони спрямовані на забезпечення доступності сприйняття інформації, що викладається суб’єктами владних повноважень, та на підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року за ініціативи першої леді України  Олени Зеленської «Без бар’єрів». 

Навчання також є частиною проєкту Європейського форуму інвалідів (EDF) під назвою «Війна в Україні: відповідь та відновлення, очолювані ОПД з урахуванням інклюзивності людей з інвалідністю», який реалізується за фінансової підтримки Християнської місії сліпих (CBM) (SUSTENTO є партнерською організацією проєкту). 

Вас може зацікавити

ЄС підтримує українську культуру: у Брюсселі обговорили збереження культурної спадщини та нові ініціативи

ЄС підтримує українську культуру: у Брюсселі обговорили збереження культурної спадщини та нові ініціативи

Освіта під час війни: Микола Точицький обговорив з керівниками закладів вищої мистецької освіти основні виклики та шляхи їх вирішення

Освіта під час війни: Микола Точицький обговорив з керівниками закладів вищої мистецької освіти основні виклики та шляхи їх вирішення