«Рашизм – це…»: в Києві відкрилась вулична виставка про ідеологію окупантів

22 вересня в Києві на площі Слави біля входу до Парку Вічної слави відкрилась вулична виставка «Рашизм  це…». Також її можна переглянути онлайн.

На 16 виставкових стендах продемонстровані характерні риси рашизму: культ «скрєп» і культ вождя, імперський реваншизм і «побєдобєсіє», агресивна пропаганда і ксенофобія, а також ті злочини, що здійснюють рашисти. Така виставка – це нагадування про злочини, що несуть людиноненависницькі ідеології, які пропагують ненависть і війну.

«Ми точно не знаємо, яким словом назвуть те, що росіяни роблять сьогодні в Україні через роки. Можливо придумають іншу назву. Наразі назва рашизм видається такою, якою можна назвати жахливе поєднання  більшовизму і фашизму, ксенофобії й російських «скрєпов», всього, що ми бачимо в Маріуполі, в Бучі, в містах, які цими днями зазнають обстрілів – Запоріжжі, Миколаєві. Позавчора я був в Ізюмі. І я б, звичайно, застосував інше слово, ніж рашизм, до того, що я там побачив. Але щоб ввести у міжнародний вжиток назву злочинів, які робить росія в Україні, цього буде достатньо. Тут є докази того, що ми називаємо рашизмом, з яким очевидно варто покінчити якомога раніше. Сьогодні вночі відбувся обмін полоненими. Багато азовців повертаються додому і символічно, що це зроблено в день оголошення так званої мобілізації в росії. На кожен виклик знайдемо відповідь», – сказав Олександр Ткаченко під час відкриття виставки.


Дату презентації обрали не випадково. Так організатори нагадують глядачам про сумну сторінку минулого. Цього дня у 1939 році, два тоталітарних режими – нацистський і комуністичний – провели спільний військовий парад у м. Бресті після того, як розв’язали Другу світову війну і розтрощили польську державу. 

Нагадаємо, рашизм – це квазі-ідеологія, замішана на суперечливому поєднанні ідей фашизму і більшовизму, нацизму і євразійства, реваншизму і ксенофобії з мімікрією під «духовність православ’я» та «велич російської культури».

Вулична виставка створена спільно Українським інститутом національної пам’яті, Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, а також Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, аби розкрити зміст рашизму, під гаслами якого сьогодні російські загарбники вбивають українців.

 

Вас може зацікавити

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України