23 квітня у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася друга зустріч спільноти бізнесу, дружнього до ветеранів та ветеранок — ініціативи, що об’єднує українські компанії навколо підтримки військових після повернення до цивільного життя.
Під час заходу ще 14 компаній офіційно приєдналися до спільноти, підписавши Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів та ветеранок. Серед нових учасників — «Lviv Croissants», Європейська бізнес асоціація, «OLX», юридична компанія «Miller», «Moko digital», Райффайзен Банк, JTI Україна, «Sweet TV», Агропромисловий холдинг «Астарта-Київ», «Innoware», «Big Board Ukraine», «Publicis Groupe Ukraine», «InterContinental Hotels Group» та «Integrities».
Загалом до ініціативи вже долучилися 57 компаній, які впроваджують практики підтримки ветеранів і ветеранського досвіду у свої корпоративні культури.
У межах заходу відбулася сесія, до якої долучилися перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко, військовий, актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, військовий, співзасновник громадської організації «Принцип» та засновник «Miller» Масі Найєм, редактор-засновник Forbes Ukraine Володимир Федорін, ветеран, громадський діяч та ведучий проєкту «Відвал Ніг: Робота» Олександр Терен та багато інших керівників компаній та лідерів думок.
Учасники працювали над чотирма ключовими темами: Культура вдячності, Культура працевлаштування та економічних можливостей, Культура підтримки родин захисників і загиблих, Культура інклюзивного сприйняття та взаємодії. Кожна група розробила практичні ідеї для маркетингових кампаній, комунікацій та внутрішніх політик, які сприятимуть формуванню нової національної культури взаємоповаги.
У своїх виступах вони відзначили, що саме зараз — час творити нову традицію: коли бізнес не лише створює робочі місця, а й формує суспільну повагу до тих, хто боронив і боронить країну.
«Ми віримо: об’єднавшись навколо Принципів бізнесу, дружнього до ветеранів та ветеранок, ми здатні не просто звучати голосніше — ми здатні змінювати правила гри. І це більше, ніж про формування соціальної відповідальності. Ці дії — інвестиція у майбутнє. Дякую всім, хто вже зробив цей вибір. Завдяки вам ми стаємо ближчими до суспільства, де захист України є привілеєм, а підтримка ветеранів та ветеранок стає новою національною культурою», — наголосила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
Перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко подякувала Міністерству у справах ветеранів за співпрацю, акцентуючи на важливості змін в суспільстві: «Зміна суспільної норми і впровадження нових підходів — це, мабуть, як змінити спосіб життя. А ті приклади, які сьогодні згадували в результаті роботи груп, — це конкретні кроки, що змінюють поведінку і стандарти. Бо культура — яке б слово до неї не додали — це завжди про те, які ми є. Це про цінності, про принципи, про ритуали, традиції. Це про те, як ми як суспільство поводимося. Це — коли вдячність перемагає байдужість. Це — коли повага перемагає формальний підхід. І це — те, що ми зможемо змінити тільки разом».
Вона також наголосила, що «заклади культури сьогодні переосмислюють свою роль і відкривають двері, щоб стати центрами гуртування громад — навколо спільних проблем і мрій про майбутнє».


Особливу увагу учасників події привернула вистава Театру ветеранів «Військова мама» — емоційна постановка про вибір, втрати та людяність на тлі війни. Авторка тексту — ветеранка, а на сцені поруч з професійними акторами виступили військові, що робить виставу унікальним проявом сили мистецтва і досвіду.
Нагадаємо, Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів та ветеранок були створені «Starlight Media» за експертної підтримки «Veteran Hub», у партнерстві з «Forbes Ukraine» та за сприяння Міністерства у справах ветеранів України.
Реалізується на виконання Стратегії ветеранської політики, ініційованої Мінветеранів, та Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Долучитися до ініціативи можна за посиланням.


