«Різдвяні традиції, які об’єднують»: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України й Новий канал запустили спільний діджитал-проєкт

Різдво — це свято, яке дарує світло, тепло й віру та об’єднує людей з різних куточків України. Це час, коли родини збираються за святковим столом, колядники несуть радість у сусідні квартири та будинки, а захисники обмінюються регіональними традиціями і зустрічають Різдво у бліндажах. 

З 2023 року в Україні розпочали святкування Різдва за григоріанським календарем разом із європейськими країнами — 25 грудня. Та нас поєднують не лише дати, а й більшість традицій. Спільний діджитал-проєкт Міністерства культури та стратегічних комунікацій України й Нового каналу «Різдвяні традиції, які об’єднують» саме про це.

Серія з п’яти роликів буде опублікована в соцмережах МКСК та Нового каналу. Кожен з них присвячений окремій традиції святкування Різдва як в Україні, так і в інших європейських країнах. Українські традиції, як-от дідух, різдвяна зірка, кутя чи Маланка, мають відповідники у країнах заходу. Однак є й відмінність — вже 10 років Україна зустрічає Різдво в умовах війни. Тож один із роликів буде присвячений тому, як військові обмінюються традиціями, зберігаючи дух свята.

Ідея цих відео — показати Різдво, як об’єднуючий фактор і для українців, і для всієї Європи, належить МКСК. За візуальну частину відповідала діджитал-команда Нового каналу, яка доступно розповідає про культуру молодіжній аудиторії в соцмережах.

До створення роликів долучили Дар’ю Анцибор та Анну Ніколаєву — культурологинь та авторок науково-популярного YouTube-подкасту «Пороблено», присвяченого антропологічним дослідженням і традиційній культурі.

Дивіться ролики в соцмережах МКСК, Нового каналу та пам’ятайте — Різдво об’єднує!

Вас може зацікавити

У лавах ЗСУ створено спеціалізований підрозділ із захисту культурних цінностей

У лавах ЗСУ створено спеціалізований підрозділ із захисту культурних цінностей

Україна отримала визнання програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції на світовому рівні

Україна отримала визнання програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції на світовому рівні