РНБОУ застосувала санкції до 55 громадян рф за знищення української культури, — Микола Точицький

6 лютого Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький в ефірі Суспільного прокоментував запровадження санкцій стосовно російських культурних діячів, директорів музеїв та вищих посадових осіб Міністерства культури рф та Криму.

Ідеться про рішення Ради національної безпеки та оборони України “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” від 4 лютого 2025 року. Рішення введено в дію Указом Президента України № 68/2025.

За словами Міністра, рішення передбачає запровадження персональних санкцій до 55 громадян російської федерації та трьох музеїв, зареєстрованих за законодавством рф, що діють на тимчасово окупованій території України.

«Санкції застосовані за такі дії, як проведення незаконних археологічних розкопок, що ведуться рф на території Криму з 2014 року, а також вивезенню культурних цінностей з окупованих територій, зокрема з українських музеїв», — наголосив Микола Точицький.

Персональні санкції передбачають позбавлення державних нагород України, блокування активів, обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, заборону вчинення правочинів щодо цінних паперів та інше.

Запроваджені заходи є частиною комплексної державної політики із захисту культурної спадщини та протидію російському культурному впливу на тимчасово окупованих територіях України.

Міністр зазначив, що за дотриманням та виконанням санкцій стежитимуть відповідні державні органи, зокрема Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, Кабінет Міністрів, Служба безпеки України, Національний банк та інші установи, що здійснюють моніторинг санкційної політики.

Довідково: Згідно з Додатком 1 до Рішення РНБО, до переліку осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) увійшли, зокрема:

  • перший заступник міністра культури рф Сергій Обривалін;
  • заступник міністра Володимир Осінцев;
  • голова департаменту державної охорони культурної спадщини міністерства культури рф Роман Рибало;
  • президент Спілки музеїв росії, гендиректор підсанкційного “Державного Ермітажу” Михайло Піотровський;
  • директорка підсанкційного “Державного музею образотворчих мистецтв ім. Пушкіна” Єлизавета Лихачова;
  • директорка Державного історико-археологічного музею-заповідника “Херсонес Таврійський” Олена Морозова;
  • керівник археологічних експедицій Сергій Соловйов, безпосередньо задіяний у незаконних розкопках на території Херсонесу Таврійського – пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Серед 18 осіб з подвійним громадянством санкції введені, зокрема, щодо:

  • першої заступниці “міністра культури Республіки Крим” Ольги Бурової;
  • директора Мелітопольського краєзнавчого музею Євгена Горлачова, який передав окупантам інформацію про місце зберігання “Скіфського золота” і отримав за це від окупаційної влади орден;
  • завідувачки відділу історії та археології стародавнього і середньовічного Криму підсанкційного “Кримського федерального університету ім. Вернадського” Ельзара Хайредінова, яка очолює незаконну археологічну експедицію на окупованій території Криму.

Під санкціями також опинилися директори підсанкційних російських установ:

  • Інституту історії матеріальної культури російської Академії наук Андрій Поляков;
  • Інституту археології російської Академії наук Микола Макаров, які видавали дозволи та були організаторами проведення незаконних археологічних розкопок в Криму.

Вас може зацікавити

Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики виконав світову премʼєру «Кантати часів війни» у Гамбурзі

Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики виконав світову премʼєру «Кантати часів війни» у Гамбурзі

Інформаційні кампанії з деокупації Криму мають спростовувати російські історичні міфи – Микола Точицький

Інформаційні кампанії з деокупації Криму мають спростовувати російські історичні міфи – Микола Точицький