Сергій Бєляєв взяв участь у виїзному засіданні парламентського Комітету  з гуманітарної та інформаційної політики щодо збереження національної пам’яті

17 квітня Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики провів виїзне засідання на Київщині.

Участь у засіданні взяли представники міністерств, обласної військової адміністрацій та органів місцевого самоврядування Київської області. До заходу також долучився заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України Сергій Бєляєв.

Учасники засідання відвідали ключові місця пам’яті в Мощуні, Ірпені, Бучі, Бородянці, Димері та Гостомелі — населених пунктах, які зазнали окупації, руйнувань, масових вбивств мирного населення та стали символами героїчного спротиву українського народу.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв наголосив на важливості збереження національної пам’яті та подякував Київській обласній військовій адміністрації й місцевим громадам за активну участь у цих процесах.

Своєю чергою заступник Сергій Бєляєв зазначив, що МКСК спільно з Українським інститутом національної пам’яті та народними депутатами працює над законопроєктом про засади національної політики пам’яті.

«Ця війна, наші захисники й захисниці, наш спільний біль і героїзм — усе це має залишитися в національній пам’яті. Ми зобов’язані зберегти правду про події, які переживає Україна, для нинішніх і майбутніх поколінь. Саме тому ми працюємо над законодавчою ініціативою, яка дозволить на всіх рівнях — від місцевого до державного — системно вшановувати пам’ять про цю війну», — наголосив заступник Міністра.

Під час виїзного засідання було презентовано проєкт «Київщина. Місця памʼяті», який об’єднує маршрути, меморіали, AR-об’єкти, цифрові термінали та інсталяції, створені для збереження пам’яті про події війни.

У Мощуні відкрито меморіал «Янголи Перемоги», присвячений полеглим захисникам. Інші пам’ятні локації — блокпост «Караван Гала» в Ірпені, братська могила біля храму в Бучі та зруйнований міст у Романівці — стали символічними місцями, які увічнюють трагедію й героїзм українського народу.

Вас може зацікавити

Філія Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського була евакуйована в 2022 році — в.о. директора Блакитний

Президент України  ввів санкції проти російських діячів культури та спортсменів