Що чекає об’єкти монументального мистецтва, пов’язані з історією та культурою росії та срср

18 травня відбувся другий круглий стіл в межах проєкту «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі». Центральною темою дискусії стало обговорення майбутнього об’єктів монументального мистецтва, пов’язаних з історією та культурою росії та срср.

Переглянути відео

Зокрема, спікери обговорили перейменування назв і демонтаж символіки, пов’язаних з росією як державою-агресором.

У дискусії взяли участь Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, міський голова Львова Андрій Садовий, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, а також історики Юрій Савчук, Іван Патриляк, Павло Гай-Нижник, соціолог Федір Шандор, мистецтвознавиця Євгенія Моляр, культурологиня Ганна Цюба, музеєзнавець Олександр Федоришен, краєзнавець Семен Широчин, видавець Олександр Красовицький, письменник Василь Кузан.

«Наша країна за свою багатолітню історію існування увібрала в себі чимало архітектурних та мистецьких стилів. Одним із найбільш суперечливих є зараз монументальне мистецтво. Адже деякі з монументів та скульптур мають радянську чи російську складову. Але, в той же час, вони є творами мистецтва. Тому, згідно закону існують різні процедури демонтажу та поводження з ними, і такі питання мають бути погоджені з місцевою владою та громадою. Тож, закликаю місцеву владу бути в діалозі з громадськістю та органами державної влади щодо цього питання. Хоча, з одного боку, ми стоїмо перед викликами війни, а з іншого — перед викликом наслідувати європейську традицію до збереження культурних пам’яток. 

Сьогодні ми почули від експертів різні точки зору — від негайного демонтажу до збереження та трансформування монументів, пов’язаних з історією та культурою росії й срср. Ми фіксуватимемо всі пропозиції і є відкритими до діалогу. Сподіваюсь, що рада при МКІП допоможе вирішити ці питання законним та цивілізованим способами», — коментує Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Організаторами проєкту виступили МКІП спільно із Українським інститутом національної памʼяті. Фінальний круглий стіл пройде 25 травня.

 

Вас може зацікавити

Спорт — один із найпотужніших елементів культурного коду нації

Спорт — один із найпотужніших елементів культурного коду нації

Фестиваль-Премія «GRA» назвав найкращі театральні вистави 2024 року

Фестиваль-Премія «GRA» назвав найкращі театральні вистави 2024 року