Шведський досвід допоможе Україні створити сучасні сховища для цінних музейних експонатів, – Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 16 лютого, в рамках робочого візиту до Швеції т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв відвідав низку музеїв та інших культурних установ у шведській столиці. Серед них: Музей шведської армії, Музей Ваза, а також Національний архів Швеції. 

Переглянути фотоальбом

Для української команди шведська сторона організувала відвідини нового сховища для артефактів у Музеї шведської армії. Це масштабний простір, спеціально облаштований для зберігання цінних експонатів. Українських фахівців вразили технології вивчення та зберігання культурних цінностей, які застосовують шведські музейники і реставратори.

«Ми детально ознайомились з цінним для нас шведським досвідом застосування надсучасного спеціалізованого обладнання для зберігання експонатів. Маємо застосувати такі технології й в Україні. Водночас в умовах війни росії проти України є беззаперечною необхідність створення музейного депозитарію для українських артефактів», – розповів т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Нагадаємо, в Україні зберігаються музейні цінності, які походять з Північної Європи. Це предмети археології епохи вікінгів, декоративно-ужиткове мистецтво. Своєю чергою, в музеях Королівства Швеція експонуються предмети, що були створені на території України. Експонати відносяться до самих різних періодів історії. Знаково, що найдавніший документ датується 1135 роком. То ж сторони досягли домовленостей здійснити комплексне дослідження фондів шведських музеїв та архівів з метою пошуку та оцифрування артефактів, повʼязаних з Україною. Окрім вже облікованих документів, ще залишаються недослідженими величезні архіви.

Також шведи допомагатимуть українцям не тільки експертизою, а й практично. Зокрема, йдеться про створення перших в Україні «музейних депозитаріїв». Це мають бути надсучасні фондосховища, аби зберегти, захистити та продовжити наукові дослідження й реставрацію унікальних музейних експонатів. 

Нагадаємо, вчора в Музеї шведської армії в Стокгольмі відкрилась знакова міжнародна музейна виставка «Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України». Вона демонструє глибокі українсько-шведські зв’язки впродовж тисячоліття. Також подія яскраво презентує багатогранну історію та культуру України як частину європейського цивілізаційного поля.  

Вас може зацікавити

Росія продовжує вбивати українських митців

Росія продовжує вбивати українських митців

Зустріч Миколи Точицького та Ганни Врублевської у Варшаві: спільний крок до майбутнього культури Європи

Зустріч Миколи Точицького та Ганни Врублевської у Варшаві: спільний крок до майбутнього культури Європи