Сьогодні відбудеться розгляд Програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції для включення до Списку ЮНЕСКО

Сьогодні на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини, що проходить в столиці Парагваю місті Асунсьйон, українська делегація представить номінацію від України «Програма з охорони кобзарсько-лірницької традиції», яку пропонують включити до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Україна вперше подала номінацію до цього Списку.

Українське слово та музика, втілені у живій творчості кобзарів та лірників, підтверджує самобутність української ідентичності. Кобзарство — явище української культури, що з’явилося в ранньомодерну добу і поширилося на всіх теренах, населених українцями. Воно виникло як усний переказ сліпих мандрівних співаків, які супроводжували свій спів грою на кобзі та бандурі. У своїй діяльності вони створили власний світогляд і стиль життя. У народі їх називали «старцями», «дідами», а більш шанобливо — «божими людьми». Із середини ХІХ століття з ласки Тараса Шевченка їх стали називати кобзарями.

Успішний розгляд «Програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції» в Парагваї означатиме, що світ визнає і підтримує важливу для України традицію, яка упродовж століть неодмінно супроводжує боротьбу українського народу за незалежність, зберігаючи героїчну епіку, історію, духовність. Це особливо важливо сьогодні, коли, так само як і за часів козацтва, носії цієї традиції стоять пліч-о-пліч з воїнами, надихають на боротьбу цивільних. 

Долучайтеся до перегляду трансляції 19-ї сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини за посиланням. Розгляд номінації від України заплановано після 19:30 за київським часом. 

Вас може зацікавити

«Різдвяні традиції, які об’єднують»: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України й Новий канал запустили спільний діджитал-проєкт

«Різдвяні традиції, які об’єднують»: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України й Новий канал запустили спільний діджитал-проєкт

У лавах ЗСУ створено спеціалізований підрозділ із захисту культурних цінностей

У лавах ЗСУ створено спеціалізований підрозділ із захисту культурних цінностей