Стартували круглі столи на тему «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі»

11 травня відбувся перший круглий стіл на тему «Топоніміка» в рамках проєкту «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі». Його відкрили Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України,  та Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті України. 

Під час дискусії йшлося про переосмислення минулого і надання йому нових сенсів, а також про те, що Україні варто робити зі спадщиною росії та СРСР у назвах вулиць і площ.

«Декомунізація – зрілий і свідомий етап в розвитку нашої держави. Адже мати комуністичні та російські елементи в нашому просторі, коли СРСР та росія свідомо знищувала українців та українську державність – неприпустимо. Однак, скрізь є свої нюанси, і є ті, хто не згоден з такою політикою держави. Водночас дуже важливо підходити до цього процесу з розумом та не керуватись лише ненавистю. Ми не маємо дарувати росії тих видатних діячів, які так чи інакше є українцями або завжди вважали себе такими. Тут і зʼявляється потреба суспільного діалогу щодо переосмислення нашої історії, зокрема історичних зв’язків з росією. Ми запропонували створити Раду при МКІП та УІНП як дорадчий орган, що опікуватиметься вказаними питаннями. Тобто алгоритм приблизно такий: органи місцевого самоврядування у діалозі з суспільством приходять до спільного рішення і далі координують його з Радою. Ми можемо лише рекомендувати органам місцевої влади зважати на рекомендації та бути в постійному діалозі з місцевою громадою, щоб діалог був чесним та такими ж прийняті рішення. Сподіваюся, що серія круглих столів допоможе дійти до спільної думки суспільства і громадських діячів у цьому питанні», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. 

Переглянути відео

В обговоренні взяли участь: директор Національного музею історії України Федір Андрощук, директорка Центру міської історії Львова Софія Дяк, історик, заступник голови УІНП Володимир Тиліщак і доктор історичних наук, професор з Одеси Віктор Савченко та інші громадські діячі й експерти.

Організацією проєкту займався Український інститут національної пам’яті спільно із Міністерством культури та інформаційної політики України. 

Два наступні круглі столи відбудуться 18 і 25 травня. Деталі щодо тем та учасників сповістимо пізніше.

 

Вас може зацікавити

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України