24 березня 2021 року заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко взяв участь у публічному онлайн-обговоренні на тему “Пріоритети Міністерства культури та інформаційної політики у сфері інформаційної політики на 2021-2022 роки: чого очікують громадяни?”
“Нашим топовим пріоритетом є питання протидії дезінформації та реагування на інформаційні загрози. І тут основним є створення інституцій для налагодження співпраці в цьому питанні між різними органами державної влади”, – зазначив він.
Тарас Шевченко нагадав, що для реалізації цих цілей при МКІП створюється Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, програма і напрямки діяльності якого будуть презентовані найближчим часом.
Ще одним важливим пріоритетом заступник Міністра назвав всеукраїнський проєкт з медіаграмотності. “Ми переконані, що в рамках протидії дезінформації слід не лише спростовувати фейки, а і пояснювати людям, як відрізнити правдиву інформацію від неправдивої. Медіаграмотність – це робота на перспективу”, – сказав Тарас Шевченко.
Він додав, що в рамках проєкту з медіаграмотності МКІП планує тісно співпрацювати з міжнародними організаціями.
Серед інших пріоритетів Міністерства – імплементація директиви ЄС про аудіовізуальні медіа послуги та Конвенції Тромсе, реалізація комунікаційних стратегій, проведення інформаційних кампаній, патріотичне виховання, продовження роботи з брендом Ukraine NOW та популяризація України у світі.
Публічне обговорення організувала Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ разом з Інститутом “Республіка” за сприяння Національного Демократичного Інституту та за підтримки Фонду розвитку ефективного врядування Сполученого Королівства.