Тарас Шевченко: У питанні саморегулювання медіа важливий діалог та врахування позицій всіх сторін

8 лютого 2021 року у прес-центрі УНІА “Укрінформ” відбулось публічне обговорення на тему «Само- та співрегулювання медіа: виклики та рецепти для України». Участь у заході взяв заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко.

“І саморегуляція, і співрегуляція є важливими питаннями, з яких багато років точаться дискусії, з яких ми, на жаль, не доходимо якихось чітких рішень. Що стосується саморегуляції, безперечно, важливий як діалог, так і ясність позицій всіх сторін”, – зазначив він.

Тарас Шевченко пояснив, що саморегулювання зазвичай – це коли об’єднуються організації або люди і встановлюють правила для себе, всередині своєї спільноти. За цими ознаками ані Комісія з журналістської етики, ані Незалежна медійна рада не є класичними саморегулівними організаціями, тим не менш, ці обидві інституції є надзвичайно важливим кроком і рухом в бік саморегулювання, хоча і не відповідають повністю їхнім критеріям, додав він.

“Мені здається, стосовно саморегулювання є багато дискусійних і спірних питань, і нам дуже важливо ці застереження зняти. А зняти їх можна через відкритий діалог і дискусії», – підсумував заступник Міністра.

Участь у обговоренні взяв голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, а також експерти та представники журналістської спільноти.

Вас може зацікавити

План реставрації Миколаївського костелу: повернення до автентичності

План реставрації Миколаївського костелу: повернення до автентичності

Уряд схвалив Комунікаційну стратегію щодо створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року 

Уряд схвалив Комунікаційну стратегію щодо створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року