Українська мова – об’єкт постійних інформаційних атак країни-агресора, бо мова це: національна самоідентифікація, культурна унікальність, основа територіальної спільності нашої країни. Її захист є пріоритетом для МКІП. На цьому наголосив заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко під час дискусії про розвиток та функціонування державної мови на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Гуманітарна політика» 14 липня.
За словами заступника Міністра, для МКІП вектор на популяризацію української мови, на забезпечення її вживання у всіх сферах життя ніколи не викликав сумнівів. Він є стратегічно визначеним законодавством.
Серед кроків, які робить Міністерство:
- реалізація стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава»;
- створення Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки;
- запровадження загальнонаціонального проєкту з медіаграмотності;
- проєкт «Українська – це модно» (2022-2025) в рамках реалізації Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання до 2025 року;
- створення Національної платформи з вивчення української мови.
«Увесь комплекс заходів, яких вживає МКІП, сприятиме вживанню української мови та гарантує те, що наша мова залишатиметься символом української ідентичності, буде важливою складовою культурної унікальності та забезпечуватиме основу територіальної спільноти України», – наголосив Тарас Шевченко.