Тарас Шевченко виступив зі спеціальною доповіддю під час наради ОБСЄ у людському вимірі з питань медіаграмотності та демократії

Протягом 27 та 28 травня у Відні відбулась додаткова нарада ОБСЄ у людському вимірі з питань медіаграмотності та демократії. Заступник  Міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко виступив зі спеціальною доповіддю на запрошення Мальти, яка нині головує в ОБСЄ. 

Тарас Шевченко розповів учасникам наради про розвиток медіаграмотності та виклики, які стоять перед Україною та світом з огляду на виборчі процеси в багатьох державах та загострення збройних конфліктів.

«2024 рік – це рік супер виборів у світі. Рекордна кількість громадян відправиться на виборчі дільниці, включаючи Індію, США, Пакистан, Європейський Союз, Мексику, Молдову. Вкрай важливо, щоб люди у всьому світі мали здатність відповідально споживати інформацію і робити поінформований вибір», – сказав заступник Міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко. 

Заступник міністра розповів про намагання держави-агресора знищити українську ідентичність. Зокрема, Тарас Шевченко поінформував про знищення однієї з найбільших типографій в Європі «Фактор-друк», де була надрукована дитяча книжка «Ніта. Ховайтесь, фейки світу» авторки Каті Сіль, яка була створена в рамках реалізації міністерського проєкту з медіаграмотності «Фільтр».

Заступник міністра наголосив на важливості захисту демократій від дезінформаційних впливів у 2024 році, коли відбудеться рекордна кількість виборів у світі,  а також поділився практиками України у сфері розвитку медіаграмотності. 

«Системний розвиток медіаграмотності потребує чіткої стратегії та відповідальної інституції. Саме тому кілька років тому медіаграмотність стала частиною Стратегії інформаційної безпеки, а МКІП заснувало національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр». Ми пишаємося, що ця ініціатива увійшла в звіт ОБСЄ як успішна практика розвитку медіаграмотності на державному рівні», – додав Тарас Шевченко.

Він також наголосив, що окрім стратегії, яку Україна має загалом щодо інформаційної безпеки, МКІП розробило стратегію Міністерства щодо розвитку медіаграмотності, презентація якої відбудеться 3 червня.

Більше інформації тут

Вас може зацікавити

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Росія продовжує вбивати українських митців

Росія продовжує вбивати українських митців