У Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбувся перший тренінг з інклюзивності для працівників. Його провели представниці Київського національного університету імені Тараса Шевченка — Олена Козловська, кандидатка педагогічних наук, та Марія Пушкарьова, дипломована перекладачка жестової мови. Таке навчання сприятиме комфортному відвідуванню театру глядачами з інвалідністю.
«У наш час надзвичайно важливо вміти правильно комунікувати із людьми з інвалідністю. Ми ж хочемо бути досвідченим і толерантним суспільством. А для цього нам необхідно коректно звертатися, спілкуватися, толерантно відповідати, аби не принижувати одне одного», – підкреслила Олена Козловська.
Освітній процес у цьому напрямку є важливим, оскільки підвищує обізнаність й покращує взаємодію між працівниками та людьми з інвалідністю. Саме тому, ця лекція стане першою з цілої серії освітніх зустрічей для колективу театру.
«Доступність театру для людей з інвалідністю — це не лише про технічні можливості, а й про повагу до їхньої гідності. Це, зокрема, і про правильну комунікації наших колег з глядачами. Ми маємо створювати такі умови, де театр стає простором для всіх — без бар’єрів, без обмежень, комфортний і безпечний для кожного глядача», – сказав директор Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Євген Нищук.
Нагадаємо, у приміщеннях Театру ім. І. Франка, у співпраці з ГО «Доступно.UA», триває робота з вдосконалення доступності для маломобільних груп населення: вже зазнав якісних змін пандус до основної сцени, зʼявилася інклюзивна вбиральня, у системі продажів на сайті додані спеціальні позначки «інклюзивне місце», а спільно з «Антологією», спеціалістами, що займаються виготовленням та виданням матеріалів шрифтом Брайля, йде підготовка та виготовленнями підписів для відвідувачів Театру з порушенням зору.
Нагадаємо, що з ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та затверджений План заходів з її реалізації.