Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки презентував брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Протистояти паніці, яку регулярно провокує агресор – Російська Федерація, дозволяє обізнаність, як діяти у надзвичайних ситуаціях. Так, 23 червня в Укрінформі презентували брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни».

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України разом з Державною службою з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони, Апаратом Головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями розробили практичні поради, які враховують український та іноземний досвід і включають рекомендації з інформаційної безпеки. Оригінальні ілюстрації для брошури створив відомий ілюстратор Олександр Грехов.

«Нещодавня ескалація на кордонах України виявила величезний запит на практичні поради, як діяти звичайним людям. Страх та паніка, як відомо, є найкращим підгрунтям для проведення дезінформаційних операцій. Ми взяли за зразок шведську брошуру, яка є надзвичайно короткою, але при цьому містить практичні поради. Брошуру легко і швидко прочитати в момент безпосередньої небезпеки. Однієїю з найбільших її цінностей є поради — як поводити себе в інформаційному полі», — зазначила керівниця Центру страткомунікацій та інформбезпеки Любов Цибульська.

За її словами, брошура буде розповсюджуватися і онлайн, і у друкованому вигляді. Всі охочі можуть надрукувати примірники та розмістити її на своїх сайтах. Для цього потрібно написати на адресу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

«Гібридна війна у ХХІ сторіччі – це не лише про обстріли – артилерійські чи зі стрілкової зброї. Ворог здійснює атаки в інформаційному просторі, намагаючись послабити нашу здатність чинити опір. Саме тому, кожен з нас має знати прості правила: якій інформації довіряти, які джерела слухати, як відрізнити фейк від правди і як не потрапити на гачок дезінформації. Всі ми маємо нести колективну відповідальність за безпеку нашої країни. І коли армія робить все можливе і неможливе на передовій, ми – у тилу – маємо все зробити, щоб голова залишалася ясною, а у разі надзвичайної ситуації кожен з нас мав чіткий алгоритм дій, щоб ефективніше впоратися з кризою та зменшити негативні наслідки», — підкреслив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Також серед спікерів презентації — представники ДСНС, МО, Апарату Головнокомандувача ЗСУ, фахових ГО — Галина Петренко з Детектор медіа та Юлія Дукач з Texty.org.ua.

Онлайн версію брошури можна скачати тут

Вас може зацікавити

Цифровізація: в Україні запрацює електронний реєстр державної підтримки у сфері культури

Цифровізація: в Україні запрацює електронний реєстр державної підтримки у сфері культури

Одеська національна опера вирушала у гастрольний тур до Королівств Нідерланди та Бельгії

Одеська національна опера вирушала у гастрольний тур до Королівств Нідерланди та Бельгії