У Чигирині відкрили виставку «Кременчуцьке «море»: незатоплена пам’ять», присвячену переселенню придніпровських сіл

1 листопада 2024 року в музеї Богдана Хмельницького Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» відбулася презентація виставкового проєкту «Кременчуцьке «море»: незатоплена пам’ять», що висвітлює долю придніпровських сіл Чигиринщини, переселених 65 років тому через будівництво Кременчуцького водосховища.

Експозиція створена на основі наукових досліджень співробітників музею й відтворює історію переселення через спогади місцевих жителів, старі світлини та предмети побуту. Виставка є продовженням проєкту, започаткованого у 2019 році, і складається з чотирьох тематичних розділів, що охоплюють радянські плани електрифікації, життя придніпровських сіл до переселення, процес переселення та будівництво нових сіл, а також усні історії очевидців.

У ході презентації кураторки виставки, Любов Шмиголь та Наталія Чигирик, провели авторську екскурсію, розповідаючи про складний процес переселення через історії окремих родин. На відкриття виставки завітали представники Тіньківської громади та самі переселенці, які поділилися власними спогадами про ті події. Спогадами про переселення з присутніми поділились Жадан Тетяна, Руденко Валерій, Кулинич Іван та Вдовенко Ольга.

Виставка підкреслює важливість пам’яті про зруйновані села, адже затоплення середньої частини Придніпров’я не тільки розпорошило громади, але й знищило багато археологічних пам’яток, що залишились під водою. Проте, як підкреслюють організатори, пам’ять про придніпровські села жива — вона збережена у спогадах і серцях жителів Чигиринщини.

Виставка триватиме два місяці, тож організатори запрошують усіх охочих долучитися до відновлення цієї незатопленої пам’яті та ознайомитися з непростою історією краю.

Вас може зацікавити

Україна отримала визнання програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції на світовому рівні

Україна отримала визнання програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції на світовому рівні

Сьогодні відбудеться розгляд Програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції для включення до Списку ЮНЕСКО

Сьогодні відбудеться розгляд Програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції для включення до Списку ЮНЕСКО