У Книжковій палаті відкрилась тематична виставка «Російсько-українська війна в друкованих виданнях України»

Сьогодні, 26 жовтня, в Книжковій палаті України імені Івана Федорова відкрилась тематична виставка «Російсько-українська війна в друкованих виданнях України». Вона присвячена вшануванню героїзму українських захисників і захисниць, які звитяжно стоять на захисті нашої землі.

Переглянути фотоальбом

«Документування історії є дуже важливою справою. Адже завжди знаходився хтось, хто хотів спотворити чи переписати українську історію. Тому так потрібно зафіксувати для майбутніх поколінь об’єктивні й справедливі реалії. Не обов’язково це робити у форматі доповідей з фронту чи офіційних новин інформаційних агентств. Документування означає й фіксацію рефлексій людей, які це пишуть, свідків та сучасників подій», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Майже 200 експонатів в усіх видах друку демонструють драму війни впродовж 2014—2023 років. Це художні твори, документалістика, заснована на реальних подіях, біографічних фактах, викладених та інтерпретованих авторами, мемуаристика, епістолярій, публіцистика, а також періодичні видання. За період війни до Державного архіву друку надійшло близько тисячі видань. Крім того, загалом видавнича справа – це дуже серйозний і потужний сегмент інформаційної політики України. 

«Центр досліджень воєнної історії Збройних Сил України покликаний розповідати правду про російсько-українську війну. Наша основна діяльність – створення воєнно-історичного опису. Він створюється щомісячно й розповідає про такі характерні особливості, як воєнно-політична, стратегічна, тактична, економічна ситуація. Власне з цього ми маємо об’єктивну інформацію, з якою можуть ознайомитись всі охочі. Крім того, Центр комунікує з суспільством та розповідає про важливі події війни, зокрема і через виставкові проєкти», – зазначив представник Центру досліджень воєнної історії ЗСУ. 

Організатор виставки — Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова». Співорганізатор — Центр досліджень воєнної історії Збройних Сил України. 

Вас може зацікавити

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

Захищаючи Україну загинув співробітник Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Дмитро Ганжа

Захищаючи Україну загинув співробітник Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Дмитро Ганжа