У Києві в Бабиному Яру відкрилася виставка «Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022»

За підтримки Міністерства культури та інформаційної політики до річниці початку битви за Бахмут, 1 серпня, в Бабиному Яру відкрилася виставка «Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022».

Переглянути фотоальбом

Так сталося, що Бахмут став місцем двох геноцидів, між якими 80 років, вчинених нацистською Німеччиною та сучасною росією. У січні 1942 року понад 3000 євреїв та інших мешканців Бахмуту було ув’язнено в підвалі колишньої будівлі НКВС. Протягом кількох днів люди перебували там без їжі та води, а потім частину розстріляли, а решту – живцем замурували в покинутій штольні алебастрової шахти. 

1 серпня 2022 року міністерство оборони росії оголосило про початок наземної операції в Бахмуті. Відтоді минув рік, за майже повністю зруйноване росіянами місто тривають запеклі бої. Тисячі розбомблених будинків, десятки тисяч скалічених душ мешканців Бахмуту, які змушені були тікати з міста – це обличчя нового геноциду на українській землі.

«Бабин Яр – і трагічне, і водночас святе місце. Мабуть, інакше і не може бути, коли гинуть безневинні люди. Ще більша трагедія – знати і розуміти, що це відбувається просто зараз у Бахмуті, як і колись в часи Другої світової війни. Чому ця трагедія носить перманентний характер? Чи можемо ми відійти від цієї трагічної парадигми існування людства? Є тільки один рецепт: виховання нових поколінь в абсолютно нових наративах, визначених святими книгами, філософами, вченими та лідерами людства, які несли тільки світлі ідеї. І ця виставка, безумовно, є складовою цього великого процесу – донесення правильних, світлих думок та цінностей до людей», – зазначив т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Експозиція «Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022» включає спогади свідків подій 1941-43 рр. та архіви Бахмутського краєзнавчого музею, відео та арт-інсталяції Михайла Алексеєнка, документальні фото Бахмута 2022-23 рр. Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка, роботи Клеменса фон Ведемеєра, в основі яких хроніка капітана Вермахту Фрайхера Харальда фон Віінґгофф-Ріша.

Виставка триватиме з 1 по 31 серпня 2023 у виставковому центрі «Жива пам’ять», Бабин Яр, вул. Юрія Іллєнка, 46 А. Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-19:00, субота-неділя – 11:00-18:00. Вхід безкоштовний. 

Захід відбувся за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, серед співорганізаторів – НІМЗ «Бабин Яр», Бахмутський краєзнавчий музей, Українська асоціація професійних фотографів. 

Вас може зацікавити

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Як покарати агресора за знищення української культурної спадщини — у Києві обговорили стратегію боротьби з російським геноцидом в Україні

Як покарати агресора за знищення української культурної спадщини — у Києві обговорили стратегію боротьби з російським геноцидом в Україні