У Києві відбулася конференція «Дизайн для відновлення: інклюзивність та інновації» в межах IX Дня італійського дизайну у світі

12 лютого у Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася конференція «Дизайн для відновлення: інклюзивність та інновації», організована Посольством Італії в Україні у співпраці з Італійським інститутом культури та Інститутом із зовнішньо-економічних зв’язків в Україні. 

Подія проходила в межах IX Дня італійського дизайну – ініціативи Міністерства закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії, покликаної популяризувати італійський дизайн у світі. 

Захід відкрив Надзвичайний та Повноважний посол Італійської Республіки в Україні Карло Формоза, який підкреслив важливість ролі дизайну у сучасному світі.

Тема цьогорічного Дня італійського дизайну – «Нерівні умови. Дизайн задля кращого життя». Особливу увагу учасники обговорення приділили адаптації простору для його більшої доступності та інклюзивності. Обговорювалися можливості інтеграції сучасних дизайнерських рішень у процеси відновлення України.

«Відновлення України — це не лише про відбудову зруйнованого. Це про створення нового, про переосмислення нашого простору, суспільства та ролі культури в цьому процесі. Інклюзивний дизайн і культура повинні стати не лише засобами відновлення, а й потужними інструментами для об’єднання громад, створення нових економічних можливостей і закладення основ для інноваційного розвитку», — зазначила заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Анастасія Бондар.

Конференція складалася з двох ключових сесій. Перша частина була присвячена теоретичним аспектам інклюзивного дизайну, його впливу на соціальні процеси та економіку. У другій частині учасники обговорили практичні рішення, зокрема реалізовані проєкти, що демонструють, як дизайн може змінювати міста та громади, роблячи їх комфортними для всіх.

У конференції взяли участь провідні італійські та українські дизайнери й архітектори, зокрема ID Studio, Фундація Franco Albini, Фундація Villa Girasole, Makhno Studio, Zelemin Studio, а також молоді фахівці галузі. 

Вас може зацікавити

У столиці відкрилася виставка «Митці на фронті»

У столиці відкрилася виставка «Митці на фронті»

Стійкість мистецтва: Одеська філармонія продовжує працювати попри пошкоджене росіянами приміщення

Стійкість мистецтва: Одеська філармонія продовжує працювати попри пошкоджене росіянами приміщення