20 грудня у Києві відбулося публічне обговорення напрацювань експертів в рамках проєкту RES-POL за участю дієвців культури, експертів галузі та представників Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Подія проходила у форматі презентації та панельних дискусій. Учасники розглянули питання сектору культурної спадщини, мистецтва і культури, креативних індустрій. Також обговорили Стратегію розвитку культури та креативних індустрій та потенційні реформи, впровадження яких є необхідним на думку експертів проєкту RES-POL.
У заході взяла участь перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко. За її словами, зміцнення людського капіталу у сфері культури та креативних індустрій є необхідною передумовою для того, щоб культура стала частиною національної безпеки: «Якщо ми говоримо, що культурна сфера — це частина національної безпеки, ми маємо показати механізм, яким способом культура забезпечує національну безпеку країни, яким чином заклади культури стануть частиною інфраструктури для гуртування громад, як культура стане не дозвіллєвою практикою, а необхідною навичкою. Тому в контексті зміцнення людського капіталу ми маємо говорити про всіх громадян, бо всі мають усвідомити, що це частина безпеки їхньої держави».
Проєкт RES-POL (Rapid Expert Support for Culture and Media Policies in Ukraine) реалізується Центром «Регіональний Розвиток» Агенції економічного розвитку PPV за підтримки Європейського Союзу. Проєкт має на меті посилити функціональну спроможність Міністерства культури та стратегічних комунікацій і його відомств, а саме: Українського інституту книги, Українського культурного фонду, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти й Українського інституту національної пам’яті.
У фокусі проєкту RES-POL — чотири сектори (Мистецтво та культура, Культурна спадщина, Креативні індустрії та Медіа) і понад 20 підсекторів (індустрій та видів мистецької діяльності). Окремо RES-POL розглядає 10 істотних питань розвитку культури (конкурентна оплата праці, ефективність державних підприємств у сфері культури, фінансування креативних індустрій, моделі фінансування культурних послуг, громади та культурна спадщина, інтеграція з ЄС та культурна політика тощо). Тривалість проєкту RES-POL — від січня 2024-го до червня 2025 року. Напрацювання проєкту RES-POL інформуватимуть процес розробки Стратегії культури 2025–2030, яку МКСК представить в березні 2025 року.
Ознайомитися з презентацією перших напрацювань експертів в рамках проєкту RES-POL та переглянути виступи всіх учасників можна за посиланням.
Захід організували ГО «Коаліція дієвців культури» у партнерстві з ГС «Центр “Регіональний розвиток”» Агенції економічного розвитку PPV за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».