У Києві відбувся Шостий Міжнародний ярмарок грантів: у фокусі — міжнародна співпраця та підтримка ЄС української культури

14 листопада у Києві відбувся шостий Міжнародний ярмарок грантів у сфері культури. Це найбільша подія року, присвячена грантовій підтримці культурного та креативного секторів в Україні. 

Цьогоріч провідною темою заходу стала міжнародна співпраця та підтримка Європейським Союзом українського сектору культури, а також роль України в спільному європейському просторі.

У відкритті заходу взяла участь заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар. Вона акцентувала на трьох основних завданнях, які сьогодні стоять перед Міністерством, у контексті війни.

«Найперше — це збереження, оскільки культурна спадщина України постійно перебуває під загрозою через ворожі атаки. Друге завдання стосується освіти та просвіти. Ми маємо включити культурний компонент в освітню систему нашої держави й просвітницьку діяльність, адже серед українців існує значний запит на глибше розуміння власної національної ідентичності, витоків та історії. І третє — це інтеграція і розповсюдження. Ми повинні нести українську культурну спадщину до Європи та світу, розповідати про її глибоке коріння і давню історію, показувати, що Україна існує як нація з давніх часів. Знаходячи точки єдності й спорідненості з іншими країнами, ми зможемо сформувати правильне уявлення про Україну та пояснити світові, за що боремося зараз», — сказала заступниця Міністра.

За словами начальника Управління європейської та євроатлантичної інтеграції МКСК Руслана Фуфалька, Україна і Європейський Союз активно співпрацюють у сфері культури: «Війна завдала суттєвих збитків культурному сектору України і водночас стала своєрідним поштовхом — сьогодні існує безпрецедентний попит на український культурний продукт та на його творення. Українська культура вже здійснила прорив у світ і цей процес продовжується. У цьому контексті ЄС надає суттєву підтримку через різні програми для пом’якшення негативного впливу війни і створення бази для подальшого відродження українського культурного сектору».

У свою чергу керівник відділу «Культура» Європейської виконавчої агенції з питань освіти і культури Джілль Пелайо у відеозверненні до учасників заходу наголосив, що від початку російської агресії ЄС повністю солідарний з українським культурним та креативним сектором: «З лютого 2022 року ЄС виділив понад 30 мільйонів євро на підтримку української культури. Вперше ЄС присвятив частину програми «Креативна Європа» виключно Україні. Важливо інтегрувати культурний та творчий сектори України до решти Європи».

Загалом Ярмарок Грантів об’єднав понад тисячу професіоналів Культурного та Креативного Секторів. Учасники мали нагоду ознайомитися з презентаціями найбільших національних, європейських та міжнародних програм підтримки; взяти участь у воркшопах та обговоренні найновіших тенденцій трансформацій сектору креативних індустрій тощо.

«Український культурний фонд — це платформа, де сходяться два ключові напрями, що формують культурний ландшафт України. З одного боку, це вхідний майданчик для проєктів і діячів, які відіграють провідну роль у сфері культури, а з іншого — ми забезпечуємо експертну оцінку цих проєктів. Тож, якщо у вас є ідея — втілюйте її за підтримки УКФ», — сказала Голова Наглядової ради УКФ Наталя Кривда, презентуючи діяльність інституції.

Захід організовано Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за підтримки УКФ, Goethe-Institut та House of Europe.

Вас може зацікавити

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Росія продовжує вбивати українських митців

Росія продовжує вбивати українських митців