У Києві відбувся тренінг з протидії дезінформації для комунікаційників із Харківщини

Сьогодні, 23 лютого,  у Києві завершився триденний тренінг «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації» для представників Харківської обласної військової (державної) адміністрації.

Переглянути фотоальбом

«Для Міністерства тема дезінформації є однією з пріоритетних. Але ще більш важливими є люди, які працюють в сфері комунікації та протидії дезінформації. Харківщина є особливо важливою як одна з областей, що частково була під окупацією, і зараз, на жаль, є прифронтовою. Наразі складні часи, і вони потребують більшої ретельності в роботі. Тож навчання — це чудовий вклад ресурсів у фахівців задля підвищення їхніх спроможностей і створення довгострокових контактів», — зазначив під час вітального слова т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.  

Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс підкреслив, що зараз інформаційна протидія має суттєве значення для майбутньої перемоги України, і діяльність фахівців з комунікації є невіддільним фактором успіху. 

«Відбудови потребує не лише інфраструктура, а й інформаційна сфера. Тому ПРООН надалі докладатиме зусилля для посилення спроможностей в у цій галузі. Ми працюватимемо і з Харківщиною, і з рештою прикордонних територій, які потребують такої допомоги», — зауважив представник ПРООН.

Заступниця голови Харківської обласної державної адміністрації Віта Ковальська зазначила, що сьогодні в регіоні продовжується боротьба з російськими наративами.

«Ми знаходимо додаткові ресурси, щоб блокувати радіочастоти з рф, їхнє ІПСО та пропаганду. Я вірю в те, що знання з цього тренінгу стануть у пригоді, щоб наблизити таку бажану перемогу та підтримати кожного українця, де б він не був», — сказала вона.  

Під час заходу учасники обговорили роль стратегічних комунікацій в управлінні державою, визначили, як працювати над іміджем України. Також комунікаційники розібрали поняття інформаційної війни та її складових, ознайомилися з основними техніками, які росія використовує для створення фейків . Водночас експерти курсу показали, як ідентифікувати неправдиву інформацію та використовувати електронні інструменти для перевірки зображень та відео, як спростовувати фейки. Крім того, учасники вчилися розробляли комунікаційні плани, зокрема і для кризових ситуацій. 

Тренінг організував Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики та Програмою розвитку Організації об’єднаних націй за фінансування рядів Японії та Німеччини. 

Вас може зацікавити

Президент України  ввів санкції проти російських діячів культури та спортсменів

МКСК розпочало мистецький конкурс з розроблення інформаційних продуктів до державних свят у 2025 році