8 листопада в Українському домі відкрили культурно-мистецький проєкт «Херсон — люди як струни», що покликаний показати, як попри складні умови, обстріли і руйнування культура Херсонщини продовжує жити і розвиватися.
Захід відбувся за участі заступниці Міністра культури та стратегічних комунікацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасії Бондар, начальника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, мера Херсона Романа Мрочка, представників Херсонської громади та інших.
«Ми зібралися, щоб разом відчути серцебиття українського Херсону, міста, яке знайшло в собі сили вистояти, зберегти свій дух та продовжити життя. Херсон символізує сміливість, пам’ять та любов. Сміливість його людей, які стали на захист рідного краю. Пам’ять — про тих, хто зробив внесок у його культуру. І любов до рідної землі, яка надихає на відновлення та рух вперед. Цей день є символом незламності та віри у майбутнє, попри всі труднощі», — сказала Анастасія Бондар.
У рамках проєкту представлені різні локації, які складають цілісну картину культурного сьогодення регіону під час війни.
Серед них — локація «Арфа пам’яті» — інсталяція у вигляді музичного інструменту із фотографіями загиблих працівників культури Херсонщини та героїв громадянського супротиву в Бузковому парку.
На локації «Херсонщина вишивана» представлений унікальний рушник, зібраний із 49 вишитих рушників, які символізують усі громади Херсонщини, зокрема і тимчасово окуповані.
«Мандрівний хаб стійкості» пропонує відвідувачам взяти участь в інтелектуальній краєзнавчій грі на ігровому полі у вигляді мапи Херсонщини.
Також на локаціях представлені Херсонська обласна бібліотека імені Олеся Гончара, що була зруйнована російською ракетою, а також врятовані експонати із Херсонського обласного художнього музею імені Шовкуненка, з якого росіяни викрали понад 12 тисяч картин.
Окрім того, під час воркшопу «Шлях до відновлення: стратегічні пріоритети Херсонщини» оголосили п’ятірку амбасадорів області, завдання яких — сприяти просуванню інтересів області на національному рівні і за кордоном.
Захід організувала Херсонська обласна державна адміністрація та установа «Агенція регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».