У лавах ЗСУ створено спеціалізований підрозділ із захисту культурних цінностей

У структурі Збройних Сил України створили спеціалізований підрозділ із захисту культурних цінностей. Відділення захисту культурної спадщини функціонуватиме у складі Об’єднаного центру забезпечення заходів цивільно-військового співробітництва ЗСУ.

Цей крок реалізовано у межах імплементації положень Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року та двох протоколів до неї. 

Рішення було затверджене спільною директивою Міністерства оборони України та Головнокомандувача ЗС України. Це стало можливим завдяки тривалим консультаціям з міжнародними партнерами та спільній роботі Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, представників громадянського суспільства.

До складу нового підрозділу увійдуть військовослужбовці, які мають освіту та досвід роботи у сфері культури, археології, історії та музейної справи. Основним завданням відділення є координація дій, спрямованих на захист, збереження та запобігання знищенню об’єктів культурної спадщини.

«Україна виконує взяті на себе зобов’язання та максимально ефективно використовує всі наявні механізми й інструменти захисту й збереження культурних цінностей в умовах війни. Дякую Головнокомандувачу Збройних Сил за підтримку цієї ініціативи», — зазначив Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький. 

Гаазька конвенція 1954 року – це головний міжнародний договір у сфері захисту культурних цінностей від небезпек збройних конфліктів. Документ став першою міжнародною угодою універсального характеру, яка зосереджена виключно на захисті культурних цінностей під час збройного конфлікту.  

Вас може зацікавити

Україна отримала визнання програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції на світовому рівні

Україна отримала визнання програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції на світовому рівні

Сьогодні відбудеться розгляд Програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції для включення до Списку ЮНЕСКО

Сьогодні відбудеться розгляд Програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції для включення до Списку ЮНЕСКО