У Львові розпочався тренінг з моніторингу культурної спадщини за допомогою супутникових зображень та геопросторових інформаційних технологій

13 січня у Львові розпочалося чотириденне розширене навчання ЮНЕСКО та UNITAR/UNOSAT з використання супутникових знімків та геопросторових інформаційних технологій (GIT) для підтримки захисту культурної спадщини (CPP) в Україні.

«Ми продовжуємо докладати зусиль, аби збільшити потенціал людей, зацікавлених у розвитку. Для нас, як для міністерства, так і для місцевих адміністрацій, надзвичайно важливо вивчати та використовувати передові технології. На жаль, частина територій продовжує залишатися окупованою, і для нас дуже важливо отримати доступ до інформації про стан об’єктів нерухомої культурної спадщини, зокрема завдяки технологіям. Я сподіваюся, що тренінг буде максимально практичним. Сподіваюсь, що наприкінці цього тренінгу ми отримаємо відгук про те, як отримані знання можна застосувати в повсякденній роботі», — сказала заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Анастасія Бондар під час онлайн звернення.

Вона також подякувала всім сторонам, завдяки яким вдалося організувати навчання. Воно важливе для віддаленого моніторингу стану пам’яток культурної спадщини.

Тренінг спрямований на підвищення професійної підготовки фахівців, які займаються охороною культурної спадщини. Він включає низку важливих тем і практичних завдань: знайомство з наборами даних (зокрема, продуктами супутникового центру ООН (UNOSAT)) і джерелами даних для супутникових зображень; опанування переваг і недоліків багатоспектральних зображень та радарів для аналізу культурної спадщини; збір доказів й повідомлення про пошкодження об’єктів культурної спадщини UNOSAT та ЮНЕСКО з використанням геопросторової інформації.

Учасники вчитимуться ідентифікувати об’єкти культурної спадщини на супутникових знімках, ознайомляться з необхідними технологіями (GIT), які допомагають ефективно проводити моніторинг та аналіз даних. Також вони самостійно проведуть оцінку збитків і створюватимуть карти, що документують стан культурних об’єктів.

Навчання організоване в межах проєкту, фінансованого Японією, «Збереження культурної спадщини в Україні: Посилення моніторингу, реагування та готовність до надзвичайних ситуацій на пошкоджених об’єктах культурної та природної спадщини України» разом з UNESCO та UNITAR / UNOSAT у співпраці з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України.

Вас може зацікавити

«Конотопська відьма»: Театр Франка представив легендарну виставу у Європі та підкорив серця глядачів

«Конотопська відьма»: Театр Франка представив легендарну виставу у Європі та підкорив серця глядачів

Микола Точицький провів телефонну розмову з Міністром культури та медіа Хорватії

Микола Точицький провів телефонну розмову з Міністром культури та медіа Хорватії