У межах мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» відбудеться інтелектуально-дискусійна програма Косач Talks

Протягом чотирьох днів відомі гуманітарії та публічні інтелектуали обговорюватимуть творчість та життя Лариси Косач-Квітки

25-28 лютого в Українському домі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться інтелектуально-дискусійна програма Косач Talks в межах мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» з нагоди Дня народження видатної культурної діячки Лариси Косач-Квітки. Куратор інтелектуального майданчика — Євгеній Стасіневич, літературний критик та літературознавець.

Косач Talks — дискусійно-інтелектуальна програма, що має засвідчити багатогранність постаті, а також по-новому відкрити життя і творчість Лариси Косач-Квітки. Адже Леся Українка, авторка «Камінного господаря», «Кассандри» та «Лісової пісні», донині має безпрецедентну вагу для українського та світового літературно-культурного процесу.

Мета програми — актуалізувати для сучасників ті грані біографії та численні різноманітні праці Лесі Українки, які й донині залишаються захопливими та актуальними. Ба більше, вони демонструють видатну мисткиню не лише як забронзовілу «фігуру канону». Підтверджують її художньо-інтелектуальні зусилля, що спрямовані на створення системи цінностей, які єднають українську культуру з європейським контекстом.

Загалом у програмі Косач Talks передбачено 10 обговорень, кожне з яких триватиме орієнтовно до двох годин. Організатори підготували для відвідувачів різні формати обговорень: широка дискусія, інтерв’ю з експертом/-кою, поетичні читання тощо. 

Серед запрошених гостей — письменниця Оксана Забужко, канадський історик із України Сергій Єкельчик, літературознавець, професор Гарвардського університету Григорій Грабович, перекладач та дослідник Максим Стріха, літературознавиця і критикиня Віра Агеєва та інші. Список учасників може корегуватися слідкуйте за змінами на сайті 150imenlesi.org/kosachtalks. 

Модераторки інтелектуального-дискусійної платформи: літературознавиці та літературні критикині Анастасія Євдокимова і Богдана Романцова.

Програма перших двох днів дискусій:

  • 25 лютого, відкриття (Український дім і онлайн-трансляція)

13:00 — Українка як культурна героїня: міфи, стереотипи, образи 

Ярина Цимбал, Мирослав Лаюк, Марко Роберт Стех (онлайн); 

модератор —  Євгеній Стасіневич

15:00 — Презентація академічного 14-томного зібрання творів Лесі Українки (УНІАН)

Віра Агеєва, Оксана Забужко, Анатолій Цьось, Юрій Громик, Олександра Коваль, Олександр Ткаченко, Ірина Констанкевич

модераторка —  Анастасія Євдокимова

  • 26 лютого, п’ятниця 

13:00 — Чуже як своє. Українка та її переклади

Максим Стріха (онлайн), Роксоляна Свято, Ольга Полюхович, Лада Коломієць;

модераторка — Богдана Романцова

15:00 — Як стати класиком? Леся Українка та літературний канон

Ростислав Семків, Михайло Назаренко, Григорій Грабович (онлайн);

модераторка — Богдана Романцова

17:00 — Культура як традиція: публічне інтерв’ю з Оксаною Забужко, проводить Юрій Макаров

Нагадаємо, триває акредитація для журналістів на преспоказ Мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» з нагоди 150-річчя від Дня народження Лариси Косач-Квітки. Для акредитації представників ЗМІ на заходи необхідно заповнити електронну форму: bit.ly/150druzivLesi 

Просимо звернути УВАГУ, що без підтвердження з боку організаторів акредитація недійсна. Сподіваємось на розуміння, адже ми дбаємо про дотримання карантинних обмежень і ваше здоров’я!

За додатковою інформацією та коментарями пропонуємо звертатися до прес-служби МКІП за телефоном: 098 699 82 65.

29 січня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 150-річчя від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки.

Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури і інформаційної політики та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти відбудеться серія заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки. Детальна інформація про всі події буде з’являтися на офіційному сайті: 150imenlesi.org, а також регулярно оновлюватиметься. Відвідувачі можуть підписатися на новини про різні заходи. 

Офіційний партнер проєкту — благодійний фонд Zagoriy Foundation та Нова пошта.

#ЛесяУкраїнка150імен #ЛесяУкраїнка150років

Вас може зацікавити

Цьогоріч премію імені Михайла Дерегуса отримає художниця Любов Яцків

Цьогоріч премію імені Михайла Дерегуса отримає художниця Любов Яцків

МКСК забезпечує культурні та інформаційні права румунської національної меншини України

МКСК забезпечує культурні та інформаційні права румунської національної меншини України