У Музеї війни відбулась дискусія про уроки війни та показ документального фільму «20 днів у Маріуполі»

Події

Сьогодні, 31 травня, у Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбувся показ документального фільму «20 днів у Маріуполі» та обговорення у професійному колі вивчення уроків та як діяти злагоджено у надзвичайних ситуаціях у майбутньому. 

Його організували благодійна організація «Діалог громад», Альянс Українських організацій громадянського суспільства (Альянс Укр ОГС) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

«20 днів у Маріуполі» документальний фільм про російську облогу Маріуполя у лютому-березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення РФ до України. Стрічку створила українська команда у складі кореспондента, відеографа AP Мстислава Чернова, фотокореспондента Євгена Малолєтки та продюсерки Василиси Степаненко. 

Фільм здобув багато світових нагород, а також «Оскар» у 2024 році в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм» і став першим фільмом-переможцем від України. Фільм також показали на початку 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

«Сьогодні в Україні є багато людей, які опинилися в складних умовах – втратили близьких, віру, житло, роботу. Це наші люди, наші українські громадяни. Україні самотужки дуже складно впоратись з такими викликами. Ми вдячні міжнародним партнерам за всю підтримку. На превеликий жаль, ситуація в Україні не стала кращою, навіть навпаки. Саме тому так важливо доносити правду про війну. Обстріли та вбивства людей продовжуються. Україна й далі розраховує на підтримку світу», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Учасники поділились досвідом, вивченими уроками про координацію та злагоджену роботу для стійкості гуманітарного реагування у надзвичайних ситуаціях у майбутньому. Одну з дискусій організатори присвятили захисту працівників гуманітарних організацій, волонтерів, медиків, органів влади, які працюють для захисту, допомоги людям, що опинилися в біді. Йшлося й про міжнародний досвід та механізми, які можна використати в Україні.

Серед учасників: автори та учасники подій документального кіно «20 днів у Маріуполі», члени Альянсу Укр ОГС, українські місцеві та національні ОГС, члени НГО Платформи, міжнародні НУО, представники українського Уряду, донори, агенції ООН. 

Вас може зацікавити

Микола Точицький та Гленн Мікаллеф обговорили захист української культури від російської агресії

Микола Точицький та Гленн Мікаллеф обговорили захист української культури від російської агресії

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»