У Полтаві провели круглий стіл з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму

Події

У Полтаві сьогодні, 4 лютого, відбувся круглий стіл на тему «Реалізація державної політики подолання наслідків русифікації та тоталітаризму у м. Полтаві та Полтавській області». 

Участь у заході взяв Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, заступник Міністра Тарас Шевченко, народні депутати, керівники області та міста, члени експертної ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при МКІП.

«Для кремля і путіна будь-яка пам’ятка на території України, пов’язана з пригніченням нашої держави і з прославляння російської імперії – це просто привід, аби сюди відправляти танки. Тому звичайним перейменуванням старих пам’яток тут не обійтися. Ми маємо це усвідомлювати», – сказав Олександр Ткаченко.

Відтак Міністр закликав місцевих керманичів не затягувати процес очищення Полтави від пам’яток російській імперії на кілька років. І пообіцяв натомість максимальне сприяння з боку МКІП. 

«На місці кожного з тих пам’ятників, які прославляють російську імперію – має бути інший пам’ятник чи сквер, присвячений Україні. Тому що Полтава має бути містом щасливих людей, а російських імперських пам’яток не повинно бути в публічному просторі», – наголосив Міністр. 

Своєю чергою заступник Міністра Тарас Шевченко нагадав присутнім, що такі заходи важливі, оскільки загалом відповідають на гострі виклики сьогодення. 

«Українці сильно змінилися за рік війни як з точки зору відчуття ідентичності, так і з точки зору очікувань до влади, зокрема, й місцевої. Відповідь на ці виклики реалізується у різні способи. Зокрема, й через гуманітарну політику. Це, серед іншого, стосується і перейменування вулиць та перенесення і демонтажу пам’ятників. Наразі експертна Рада напрацювала рекомендації з таких питань. Деякі рекомендації стосуються й Полтави», – зауважив Тарас Шевченко.   

Утім, за словами посадовця, попри напрацьовані фахівцями пропозиції і рішення, власне повноваження належать саме місцевій громаді. 

Наприкінці засідання заступник голови полтавської ОВА Олексій Брусилик оголосив про вимогу до влади міста, аби та впродовж місяця розробила та прийняла відповідні рішення і  разом з обласною владою та МКІП перенесла ці пам’ятки в інші місця.

 

Вас може зацікавити

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Росія продовжує вбивати українських митців

Росія продовжує вбивати українських митців