21 серпня у Празі (Республіка Чехія) стартувала 26 Генеральна конференція Міжнародної ради музеїв (ІСОМ).
З початку повномасштабної агресії ICOM уважно стежить за подіями в Україні. Як організація, яка займається захистом культурної спадщини в усьому світі, ICOM рішуче засуджує навмисне знищення української культурної спадщини росією.
“Ця подія завжди була радісним приводом для зустрічей з колегами з усього світу. Цього ж року, як і у 2014, Україна змушена знову говорити про той біль і руйнування, що їх принесла на нашу землю росія – і про наш опір, який триває на всіх рівнях, про об’єднані зусилля задля порятунку і підтримки культурної спадщини, про ризики, пріоритети, висновки та плани спільних дій”, – зазначила Катерина Чуєва, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.
ICOM, його комітети, члени та Секретаріат невтомно працюють, щоб підтримати своїх колег-музейників в Україні.
Цьогоріч Україна представлена на кількох подіях:
-
ICOM Red Lists Session;
-
окрема сесія Heritage Protection Responses in Ukraine;
-
участь в панельній дискусії Purpose: Museums and Civil Society;
-
презентації в рамках міжнародних комітетів Ігоря Пошивайла (DRMS) та Василя Рожка (ICAMT);
-
участь у Круглому столі Museums on the frontline, homefronts, conflict zones and areas of peace в рамках зустрічі музеїв SE Europe.
Нагадаємо, і у мирний час, і під час конфліктів ICOM підтримує та виступає за незалежність, цілісність і професіоналізм музеїв і музейних фахівців відповідно до Кодексу музейної етики та Заяви ICOM про незалежність музеїв (2018).
МКІП вдячне за підтримку подорожей українських учасників Оргкомітету ICOM General Conference та особисто Мартіні Лехмановій, а також міжнародним комітетам DRMS, ICAMT, ICR та Forum of Slavic Culture.